szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LILLE MEETS WROCŁAW – interdyscyplinarny festiwal

Kategorie wydarzeń:

17.11.2016 - 08:00
20.11.2016 - 17:00

Koncerty, spektakl, pokazy pracy, instalacje, wystawy, filmy – tak przedstawia się program polsko-francuskiego projektu „Lille meets Wrocław”, którego organizatorem jest fundacja Avant Art. Na większość wydarzeń wstęp jest wolny, początek już 17 listopada.

„Lille meets Wrocław” to efekt polsko-francuskiej współpracy zainicjowanej przez fundację Avant Art. Podczas festiwalu zaprezentują się artyści z Lille i Wrocławia, specjalnie na tę okazję przygotowano polsko-francuskie produkcje. To z całą pewnością największa prezentacja sztuki francuskiej we Wrocławiu od wielu lat. Jak podkreśla Kostas Georgakopulos: „«Lille meets Wrocław» to projekt zbieżny z założeniami fundacji Avant Art, ma idealny format w myśleniu, kształcie i charakterze festiwalu, co ważne jest interdyscyplinarny, a prezentowane projekty są często ze sobą połączone, na różny, artystyczny sposób”.

W 2013 roku miasta Wrocław i Lille podpisały umowę o partnerstwie, dzięki czemu francuscy artyści z Lille zaprezentowali się po raz pierwszy we Wrocławiu. W roku 2015 fundacja Avant Art zagościła w Lille z krótkim repertuarem koncertów i wystaw w ramach projektu Avant Art Festival Pologne/France. Była to również okazja do rozpoczęcia rozmów o wydarzeniu pod nazwą „Lille meets Wrocław”. Dzięki inicjatywie „Lille meets Wrocław” gospodarze Europejskiej Stolicy Kultury Lille 2004 goszczą we Wrocławiu od 17 do 20 listopada w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Avant Art plakat

Podczas festiwalu „Lille meets Wrocław” otwartych zostanie aż 5 wystaw. 18 listopada o godz. 19:30 w IP Studio: Qubo Gas w ramach ART Lille/Wroclaw. Natomiast polskich artystów tego wieczoru reprezentować będą Kama Sokolnicka oraz Krystian Truth Czaplicki, którzy wraz z Philémon Vanorlé oraz Léonie Young przygotowali wystawę w Studio BWA zatytułowaną „Czasem…”. Grupa ta powstała nieprzypadkowo, są to przewrotni wrażliwcy, zręcznie reagujących na problemy współczesności, ale także artyści którzy wzięli udział w projekcie wymiany rezydencyjnej organizowanej od 2012 roku przez BWA Wrocław oraz Stowarzyszenia la malterie z Lille. Wernisaż o godz. 20:30 w BWA Studio. Na festiwalu będzie można również spotkać przedstawicieli video-artu. W sobotni wieczór, o godz. 18:30 zaplanowano prezentację rezydencji video mappingu: Thomas Zaderatzky [FR], Monsieur Nuage [FR], Emiko [PL], Adrian Jackowski [PL], William York [UK]. Wydarzenie odbędzie się w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Koncerty podczas „Lille meets Wrocław” to wyniki rezydencji artystycznej muzyków w Lille, Kolonii i we Wrocławiu, czyli koncert Zoubek [DE] / Cruz [FR] / Witkowski [PL] (we współpracy z A-i-R Wro / Muzzix / Jazz am Rhein). Improwizująco-eksperymentujący tercet, w skład którego wchodzą gitarzysta Ivan Cruz, pianista Philip Zoubek oraz wrocławski perkusista Marcin Witkowski.

W sobotnią noc, o 21:30 w Klubie UFF zagrają francuscy artyści, reprezentujący scenę muzyczną Lille. W niedzielę o godz. 16:00 w programie pokazy filmów krótkometrażowych oraz film „Martwe Wody” w reżyserii  Bruno Dumonta, czyli obraz pełen absurdu, ale precyzyjny i wysublimowany. Z Juliette Binoche w jednej z ról. 19 i 20 listopada o godz. 20:00 w Instytucie Grotowskiego będzie można zobaczyć spektakl Théâtre du Nord Całe życie robiłem rzeczy, których nie potrafię w reżyserii Christophe Rauck.

Projekt „Lille meets Wrocław” ma na celu nawiązanie nowych oraz podtrzymanie dotychczasowych polsko-francuskich artystycznych inicjatyw, kooperacji i nawiązanych kontaktów.

Szczegółowy program festiwalu znaleźć można na stronie fundacji Avant Art

Szczegóły

Początek:
17.11.2016 - 08:00
Koniec:
20.11.2016 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Fundacja Avant Art

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.