szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Wystawa „Lucia Mugnolo. W poszukiwaniu decydującego momentu” w Willi Lentza

Kategorie wydarzeń:

16.12.2023
09.03.2024

Już w połowie grudnia zostanie otwarta pierwsza w Polsce wystawa włoskiej fotograf Lucii Mugnolo. Wystawę będzie można oglądać w szczecińskiej Willi Lentza. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę (16 grudnia 2023) o godz. 17:00. Na wystawie zobaczymy ponad 70 fotografii prezentowanych w 5 cyklach tematycznych. Wśród prac znajdą się portrety, widoki architektury czy zdjęcia przedstawiające wakacyjne, nadmorskie życie.

Lucia Mugnolo w niebanalny sposób portretuje region Kampanii – przygląda się mieszkańcom, wydarzeniom i intrygującym miejscom. „Na wystawie w Willi Lentza artystka zaprezentuje rozmaite i nieoczywiste oblicza stolicy włoskiej Kampanii w kilku rozdziałach, ukazujących zarówno samych neapolitańczyków, jak również konteksty ich życia codziennego przeplatanego ekscytującymi imprezami sportowymi, szalonymi festynami, sztuką wysoką i relaksem związanym z morzem, nad którym niezłomnie króluje nieprzenikniony Wezuwiusz” – tłumaczy kuratorka wystawy Marta Wróblewska.

Lucia Mugnolo urodziła się i mieszka w Neapolu, gdzie prowadziła „Casa Mugnolo Home Gallery”. Od 2010 regularnie dokumentuje życie Neapolu i sąsiadujących miasteczek w regionie Kampania. Dyplom z fotografii uzyskała pod kierunkiem Liny Pallotty w Officine Fotografiche di Roma. Uczestniczyła w międzynarodowych seminariach fotograficznych prowadzonych przez takich profesjonalistów, jak: Toni Thorimbert, Francesco Zizola, Alan Marcheselli, Stefano Cerio, Kadir Van Lohuizen i Pep Bonet, podczas których poszerzała swój warsztat fotograficzny o rozmaite formy wypowiedzi artystycznej. Brała udział w pokazach zorganizowanych w Gallerie d’Italia, Fondazione Real Monte Manso di Scala, Magazzini Fotografici, a także w Villi Pignatelli – Casa della Fotografia w Neapolu.

Kuratorką wystawy jest Marta Wróblewska – krytyczka sztuki, menadżerka kultury, doktor nauk o sztuce na Uniwerystecie Gdańskim. Od 2020 działa jako niezależna kuratorka, współpracując z rozmaitymi instytucjami w Polsce i zagranicą, wśród których m.in.: Madre, Museo d’Arte Contemporanea Donnaregina w Neapolu (Włochy), Fondazione Morra w Neapolu (Włochy), Ipogeo dei Cristallini w Neapolu (Włochy), Gustav-Seitz-Museum w Trebnitz (Niemcy), Mark Rothko Center w Daugavpils (Łotwa), Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku.

 

Wernisaż wystawy 16 grudnia 2023 o godz. 17:00 w Willi Lentza.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od 16 grudnia 2023 do 9 marca 2024.

Wstęp wolny.

Szczegóły

Początek:
16.12.2023
Koniec:
9 marca
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://willa-lentza.pl/wydarzenia/224-Lucia_Mugnolo._W_poszukiwaniu_decydujacego_momentu

Organizator

Willa Lentza
Telefon:
91 822 84 84
Adres e-mail:
sekretariat@willa-lentza.pl
Strona internetowa:
https://willa-lentza.pl/

Miejsce wydarzenia

Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84
Szczecin, zachodniopomorskie 70-482 Poland
+ Google Map
Telefon:
91 822 84 84
Strona internetowa:
https://willa-lentza.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.