szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – propozycje na weekend

Kategorie wydarzeń:

01.10.2016 - 12:00
02.10.2016 - 17:00

Wykład  Grzegorza Wojturskiego pt. Ludyczność i wyrafinowanie w malarstwie Jacoba Jordaensa, warsztaty rodzinne Miasteczko jak ciasteczko! czy oprowadzenie po wystawie Wrocławska Europa to niektóre z propozycji Muzeum Narodowego we Wrocławiu na najbliższy weekend.

1 października, godz. 12.00

Ludyczność i wyrafinowanie w malarstwie Jacoba Jordaensa

Cykl: Europa we Wrocławiu. Sławni artyści w kolekcji wrocławskiego Muzeum Narodowego

Jacob Jordaens (1593-1678), wybitny flamandzki malarz epoki baroku będzie bohaterem wykładu Grzegorza Wojturskiego. Pochodzący z Antwerpii portrecista, dekorator, autor obrazów religijnych, scen mitologicznych i rodzajowych zasłynął z mistrzowskiego warsztatu malarskiego, bliskiego stylistycznie Rubensowi. Autor wykładu zwróci szczególną uwagę na charakterystyczne dla tego artysty przenikanie się wątków rodzajowych reprezentowanych dosadnymi typami chłopów i mieszczan flamandzkich z wyrafinowanymi tematami religijnymi lub mitologicznymi, poszukiwanymi przez odbiorców sztuki Jordaensa. Wstęp wolny.Patronat Medialny RiSZ

Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, sala 116.

2 października, godz. 13.00

Dlaczego „Wrocławska Europa”?

Cykl: Wokół wystawy „Wrocławska Europa”

Dyrektor Muzeum Narodowego dr hab. Piotr Oszczanowski poprowadzi zwiedzających przez wystawę „Wrocławska Europa”, opowiadając o szczególnych dla siebie dziełach oraz o znaczeniu całej ekspozycji. Wstęp z biletem na wystawę lub Kartą Przyjaciela Wystawy (karta do nabycia w kasie Muzeum Narodowego we Wrocławiu w cenie 30 zł, uprawnia do wielokrotnego wejścia na wystawę czasową „Wrocławska Europa” oraz na wszystkie wydarzenia jej towarzyszące).

Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, sale wystaw czasowych.

1 października, godz. 10.00 MUZEUM NARODOWE WE WROCŁAWIU

Muzeum Narodowe we Wrocławiu - rzeźba kamiennaŚladami średniowiecznego Wrocławia

Dzień otwarty wokół nowej odsłony wystawy Rzeźby kamiennej

Uczestnicy zabawy przeniosą się w czasie do średniowiecznego Wrocławia i przyjrzą się zagadkowym rzeźbom wmurowanym niegdyś w kamienice oraz figurom świętych stanowiącym dawniej wystrój kościołów. Na koniec spróbują samodzielnie wykonać rzeźbę lub płaskorzeźbę z masy solnej. Zabawę poprowadzi Magdalena Krzyształowicz. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zapisy przyjmuje Dział Oświatowy w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel. 71 372 51 48. Wstęp wolny.

1 października, godz. 11.00  MUZEUM NARODOWE WE WROCŁAWIU

Goście z dawnych czasów – Chorągiew Najemna BREGA

Dzień otwarty wokół nowej odsłony wystawy rzeźby kamiennej  W czasie dnia otwartego wokół wystawy śląskiej rzeźby kamiennej XII-XVI w. po Muzeum Narodowym przechadzać się będą średniowieczni panowie i damy z grupy rekonstrukcji historycznej Chorągiew Najemna BREGA. Można będzie zrobić sobie z nimi zdjęcie i zapytać ich, jak to jest być rycerzem w XXI w. Wstęp wolny.

2 października, godz. 12.00   MUZEUM NARODOWE WE WROCŁAWIU

O dawnym Wrocławiu z przymrużeniem oka

Cykl: Z rodziną do Muzeum

Podczas zajęć plastycznych dzieci dowiedzą się, jakie zwyczaje mieli kiedyś mieszkańcy Wrocławia, będą też mieli okazję doświadczyć tych zwyczajów osobiście. Dzieci wezmą udział w biegu po futro, wyborach króla, przeładunku statków pływających po Odrze, a nawet zostaną zamknięte w klatce błaznów. Czy dawne pomysły wrocławian sprawdzą się jako dobra zabawa? Zajęcia poprowadzi Sławomir Ortyl. Zabawy przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zapisy przyjmuje Dział Oświatowy od 26 września w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel. 71 372 51 48. Wstęp wolny.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu - zajęcia dla dzieci

2 października, godz. 11.00 PAWILON CZTERECH KOPUŁ

Miasteczko jak ciasteczko! – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-5 lat z opiekunami

Cykl: Pociąg do sztuki. Hamburger Bahnhof

Podczas zajęć maluchy zbudują razem wielkie, kolorowe miasteczko. Punktem wyjścia do wspólnej zabawy plastycznej będzie Strefa Petera Halley’a z 1993 roku. Zajęcia poprowadzi Monika Krysztofińska. Na spotkanie obowiązują zapisy  w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel. 71 /7127181 lub pod adresem mailowym: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl. Wstęp wolny

 

Szczegóły

Początek:
01.10.2016 - 12:00
Koniec:
02.10.2016 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Pl. Powstańców Warszawy 5
Wrocław, 50-153 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.