szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„MAGICAL DREAMS III” w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

Kategorie wydarzeń:
,

06.04.2016 - 10:00
11.06.2016 - 18:00

„MAGICAL DREAMS III” to tytuł nowej wystawy prezentowanej w murach Galerii Miejskiej we Wrocławiu od 6 maja do 11 czerwca 2016. Na ekspozycji zostaną pokazane dzieła aż 33 artystów polskich i zagranicznych. Wystawa jest realizowana przy współpracy z Bator Art Gallery.

patronat_medialny_rynekisztukaW dzisiejszym świecie sztuki, powszechnie brakuje rozróżnienia między wartościami estetycznymi, a artystycznymi. Przy spadku wartości piękna i podejrzliwości jakie wzbudza ono wśród artystów, wyobraźnia stała się dla piękna współtowarzyszką w banicji ze świata artystycznego.

Nie tylko w sztuce, ale także w życiu codziennym czuć coraz większy deficyt wyobraźni. Właśnie dlatego, wystawa „MAGICAL DREAMS III” prezentuje twórczości artystów, którzy tygodniami, skrupulatnie, krok po kroku zamieniają swoje wizje dyktowane wyobraźnią na faktycznie istniejące obiekty. Przedstawiając dzieła z szerokiego wachlarza postaw twórczych (czyli malarstwa, szkła czy metaloplastyki), Galeria Miejska we Wrocławiu i Bator Art Gallery zapraszają w podróż po krainie magii, tajemnic, mitów i legend; jak się okazuje krainie bliskiej i powszechnej, o czym świadczy choćby liczba krajów z których pochodzą artyści przedstawiający swoje prace, Będzie to podróż tajemnicza i mistyczna do miejsc pełnych symboli, znaków i alegorii, w światy równoległe, a jednak gdzieś obok nas obecne.

Spoglądając na czarodziejską stronę dzieł, należy pamiętać o tym, że prezentowane prace spod znaku „realizmu magicznego” skupiają się także na szacunku do wartości, rzemiośle i warsztacie, który jest tu doprowadzony do poziomu mistrzowskiego.

Wystawa „MAGICAL DREAMS III” jest trzecia odsłoną wydarzenia, które od 2011 roku organizowane jest z inicjatywy Beskidzkiej Galerii Sztuki Bator Art Gallery. Tegoroczna edycja prezentuje twórczość artystów z Polski (Karol Bąk, Bronisław Giefert, Mariola Jaśko, Jarosław Jaśnikowski, Marcin Kołpanowicz, Jarosław Kukowski, Graszka Paulska, Lech Pierchała, Zbigniew Seweryn, Leszek Sokół, Józef Stolorz, Dariusz Ślusarski, Roch Urbaniak, Adam Widełka, Krzysztof Wiśniewski, Mariusz Zdybał), Niemiec (Angerer der Ältere, Kathrina S. Baumgartner, Jacek Lipowczan, Leo Plaw, Otto Rapp), Austrii (Peter Gric), Danii (Claus Brusen), Irlandii (Alen Kopera), Holandii (Rick Lelieveld), Włoch (Fabrizio Riccardi), Belgii (Tim Roosen), Chorwacji (Iskren Semkov), Francji (Liba W. Stambollion), Ukrainy (Igor Grechanyk), Rosji (Micha Lobi) oraz dalekiego Meksyku (Jose Parra) i Stanów Zjednoczonych (Joseph Kaliher).

Wystawa „MAGICAL DREAMS III” po wizycie we Wrocławiu, wyruszy w dalszą drogę, aby rozsiewać czar i tajemnicę w Zielonej Górze i Niemczech.

„MAGICAL DREAMS III”
Miejsce: Galeria Miejska we Wrocławiu
Czas trwania: 06.05.2016 – 11.06.2016
wstęp wolny

Szczegóły

Początek:
06.04.2016 - 10:00
Koniec:
11.06.2016 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria Miejska we Wrocławiu
Kiełbaśnicza 28
Wrocław, Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.