szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Malując” – pierwsza wspólna wystawa malarstwa Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela

Kategorie wydarzeń:
,

11.01.2018 - 18:00
25.02.2018 - 18:00

Wystawa „Malując” prezentowana od 11 stycznia w historycznych wnętrzach Muzeum Architektury we Wrocławiu jest pierwszą wspólną prezentacją wrocławskich artystów Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela. To – jak mówi o nich kurator wystawy Mirosław Jasiński – twórcy „dzielni” (w odróżnieniu od twórców niedzielnych), którzy całe swoje życia bezkompromisowo poświęcili sztuce i realizowaniu swoich osobnych artystycznych wizji.

Wystawa z jednej strony jest retrospektywą prac znanych malarzy – znajdą się na niej prace nawet sprzed 30 lat, pokazujące pełen rozmach i paletę środków wyrazu artystów, którzy rozwijali się przez lata swojej malarskiej pracy. Z drugiej zaś – ekspozycją prac najnowszych, jeszcze nigdzie nie prezentowanych, bo przygotowywanych właśnie z myślą o pierwszej wspólnej wystawie.
W sumie w przestrzeniach Muzeum Architektury zawiśnie nawet kilkaset prac.

Jak zaznacza kurator wystawy Mirosław Jasiński, choć prace prezentowanie są wspólnie, opowieści artystów są równoległe; intencją organizatorów było raczej wydobycie tej odrębności i jednoczesnej autentyczności twórczej niż ich zestawiania czy porównywania.

Organizatorami wystawy są Galeria Miejska we Wrocławiu i Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wystawę „Malując” otworzy 11 stycznia (czwartek) o godzinie 18:00 wernisaż w Muzeum Architektury we Wrocławiu (ul. Bernardyńska 5). Oprowadzanie kuratorskie dla mediów tego samego dnia o godzinie 12.
Dzieła obojga artystów będzie można oglądać do 25 lutego.

fot. góra: E. Minciel, 5 palców to nie, akryl na płótnie, 200×272 cm, 2010; źródło: Galeria Miejska we Wrocławiu

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
11.01.2018 - 18:00
Koniec:
25.02.2018 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Architektury we Wrocławiu
ul. Bernardynska 5
Wroclaw, dolnośląskie 50-156 Polska
+ Google Map
Telefon:
71 344-82-79

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.