szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Pawilon Czterech Kopuł zapraszają na weekend

Kategorie wydarzeń:

07.10.2016 - 08:00
09.10.2016 - 19:00

W najbliższy weekend Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Pawilonie Czterech Kopuł odbędą się wykłady, warsztaty rodzinne i oprowadzenie po wystawie.

Co jadano w XVII wieku? Jakie przysmaki można było spotkać na stołach możnowładców w czasie uroczystości, a Patronat Medialny RiSZ jakie na co dzień? – tego można się będzie dowiedzieć podczas wykładu Jarosława Dumanowskiego organizowanego w najbliższą sobotę w ramach dnia otwartego poświęconego  wystawie „Wrocławska Europa”. W programie imprezy również wykład na temat konserwacji dzieł B. Strobla i zabawa dla dzieci „Autoportrety w strojach retro”. W weekend zapraszamy również do Pawilonu Czterech Kopuł, gdzie można będzie posłuchać wykładu „Henri Matisse i radość malowania” i wykładu po angielsku na temat twórczości Witkacego. Wrocławska artystka Beata Stankiewicz-Szczerbik poprowadzi zajęcia dla dzieci, które wykonają prace inspirowane twórczością Andy’go Warhola.

PROGRAM NA WEEKEND

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Dzień wokół wystawy „Wrocławska Europa”

8 października 2016

 

godz. 10.00 – Autoportrety w strojach retro – zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat

Na wystawie „Wrocławska Europa” eksponowane są liczne portrety. Sportretowani odziani są w bardzo ciekawe stroje. Zainspirowani wystawą, spróbujemy stworzyć swoje autoportrety. Zabawę poprowadzi Grzegorz Wojturski. Zapisy przyjmuje Dział Oświatowy w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel. 71 372 51 48. Wstęp wolny.

godz. 13.00 – Warstwa po warstwie… O konserwacji dzieł Strobla – oprowadzanie po wystawie

Przygotowania do wystawy „Wrocławska Europa” były ogromnym wyzywaniem dla konserwatorów. Wiele dzieł znajdujących się na stałe w kościołach i klasztorach w Polsce odzyskało swój dawny blask. O pracy konserwatora, niezwykłych odkryciach i technicznych zmaganiach opowie Joanna Zyzik-Lubasińska z Działu Konserwacji Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wstęp z biletem na wystawę.

godz. 14.30 – Post, pasztety i imbir w cukrze, czyli co jadł Jan III Sobieski – wykład
XVII to czas wielkich uczt i bankietów. Doskonale pokazuje to stroblowska „Uczta u Heroda i ścięcie św. Jana Chrzciciela”. W naszych zbiorach znajduje się także „Uczta w Jaworowie”, na której skupimy się w czasie wykładu. Co jadano w XVII wieku? Jakie przysmaki można było spotkać na stołach możnowładców w czasie uroczystości, a jakie na co dzień? O barokowych kulinariach opowie nasz gość specjalny, dr hab. Jarosław Dumanowski, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, badacz z Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK i autor opracowania najstarszej polskiej książki kucharskiej – Compendium ferculorum albo zebranie potraw oraz wielu innych publikacji dotyczących historii sztuki kulinarnej. Sala 116, wstęp wolny.

Pawilon Czterech Kopuł

7 października, godz. 17.00

W piątek o piątej – oprowadzanie po wystawie czasowej

W każdy piątek o piątej, o każdej porze roku, każdy może przyjść na otwarte oprowadzanie. Zapraszamy! Wstęp z biletem na wystawę czasową

8 października, godz. 11.00  DLA DZIECI

Andy Warhol: Wszystko jest inspiracją – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat

Cykl: Pociąg do sztuki. Hamburger Bahnhof

Czy królowa angielska, sławna aktorka, puszka zupy, krowa, banan albo butelka Coca-Coli mogą być impulsem do stworzenia dzieła sztuki? Andy Warhol uważał, że tak. A dzieci podążą jego tropem.

Zajęcia poprowadzi Beata Stankiewicz-Szczerbik

Wstęp bezpłatny. Na spotkanie obowiązują zapisy  w godz. 9.00-15.00 pod nr tel. 71 /7127181 lub pod adresem mailowym: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl.

8 października, godz. 16.00 / 8 October, 4.00 pm

„Le vrai visage du maître”. On Witkacy’s Portraits

Cykl / Series: Polish Contemporary Art for Beginners

What are the Rules of Portrait Painting Firm? And what do the abbreviations added by the artist say? Let’s look closely and discuss together Witkacy’s works!

Wykład po angielsku wygłosi / Lecture in English by: Alicja Abramowicz

9 października, niedziela, godz. 11.00

Henri Matisse i radość malowania – wykład

Cykl: Kurs historii sztuki. Klasycy nowoczesności

Podczas wykładu poznamy francuską, radośniejszą wersję ekspresjonizmu – fowizm. Zagłębimy się w twórczość Henri Matisse’a oraz poznamy siłę barw w pracach innych „dzikich bestii”. Wykład poprowadzi Aleksandra Paterman. Wstęp wolny

Szczegóły

Początek:
07.10.2016 - 08:00
Koniec:
09.10.2016 - 19:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Pl. Powstańców Warszawy 5
Wrocław, 50-153 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.