szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Na krawędzi. Pogranicza porysunkowej przestrzeni”

Kategorie wydarzeń:

24.02.2022 - 08:00
03.04.2022 - 15:00

na krawędzi wystawa kraków

Krakowski Salon Ekonomiczny NBP oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zapraszają na wystawę „Na krawędzi. Pogranicza porysunkowej przestrzeni”, która odbędzie się w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP. Wystawa będzie czynna do 31 marca 2022 roku.  

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace zaproszonych wykładowców z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Krakowie. Inicjatywa ma na celu stworzenie przestrzeni, która umożliwi zderzenie idei i postaw twórczych rzeźbiarzy zajmujących się w swojej praktyce artystycznej aktywnością rysunkową jako autonomiczną, ale jednocześnie wykraczającą poza ramy klasycznego rozumienia dyscypliny.
na krawędzi wystawa kraków
Tytuł wystawy  – “Pogranicza porysunkowej przestrzeni” podkreśla badawczo-eksperymentalny wymiar projektu. Zaproszeni twórcy przedstawią indywidualne próby re-definicji pojęcia rysunku. „Porysunkowa przestrzeń” odwołuje się do oczekiwanego przekraczania granic rysunku, a zarazem zwraca uwagę na pojęcie przestrzeni – kategorię podstawową dla rzeźbiarstwa.

Krawędź przestrzeni rysunkowo-rzeźbiarskiego pogranicza jest bardzo umowna i mglista. Wymyka się jednoznacznym określeniom. Wystawa w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP jest próbą znakowania, wytyczania i odświeżania granic. Proces twórczego namysłu wymaga nieustannych aktualizacji – to istotny czynnik aktywizacji i progresywnej siły współczesnej sztuki, a także cenny warunek refleksji wspomagający świadomość artysty-badacza.

Szczegóły

Początek:
24.02.2022 - 08:00
Koniec:
03.04.2022 - 15:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Krakowski Salon Ekonomiczny NBP
ul. Basztowa 20
Kraków, małopolskie 31-156
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.