szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

NATURA-OGIEŃ- DYM – Emotions by Tomaszewski w Genewie

Kategorie wydarzeń:

03.06.2014
23.06.2014

Na ponad trzy tygodnie, gmach główny ONZ w Genewie, zostanie „opanowany” przez emocje. W dniach 2 – 23 patronat rynekisztuka.plczerwca 2014 r. w głównej galerii Pałacu Narodów Zjednoczonych Mezzaine, odbędzie się jedna z najważniejszych wystaw Lubomira Tomaszewskiego.  Ekspozycja pod wiele mówiącym tytułem „Emotions by Lubomir Tomaszewski”, odkrywa ważny element w twórczości artysty jakim są ludzkie emocje, ich przekazywanie oraz wywoływani. Oryginalnym zamysłem kuratora, Katarzyny Rij, jest zaprezentowanie prac wg klucza emocji właśnie. Wydarzenie odbędzie się w  ponad 800 m wystawienniczej przestrzeni, gdzie w 2013 roku odbywała się wystawa Andy’ego Warhola. Tomaszewski jest przedstawicielem eksperymentalnego realizmu, który, w 1966 roku wyjechał do Nowego Jorku i od tamtej pory stara się przez swoją  sztukę wpływać na odbiorców poprzez „poruszanie” ich wnętrza.

Po raz pierwszy, prezentowana będzie zjawiskowa praca  o tematyce wolnościowej, nad którą artysta pracował kilkanaście lat. Ponad 2,5 metrowa rzeźba „Freedom taking flight”( Lot do wolności ), zostanie wyeksponowana na tle jeziora genewskiego i Alp. Prezentowany przekrój twórczości artysty, obejmie ponad 100 eksponatów z trzech dziedzin jego aktywności: rzeźby, malarstwa i porcelany. Miłośnicy sztuki z całego świata, będą mogli podziwiać jego najważniejsze kompozycje z ponad 50-ciu lat dorobku artystycznego. Podczas weryfikacji Komisja Kulturalna w Pałacu Narodów, nie tylko zachwyciła się postawą artysty wobec wolności i pokoju, ale także  unikatowością techniki w której powstają obrazy i rzeźby. Międzynarodowa publiczność, odkryje jak eteryczne, pełne radości życia ale i dramatyczne, potrafią być prace tworzone nie przy użyciu pędzla i farby, ale za pomocą ognia i dymu. Rzeźby powstające w „duecie z naturą”, pokazują postawę artysty wobec otaczającego nas świata.

Artysta, który jest założycielem grypy Emotionalists ma na swoim koncie ponad 150 wystaw indywidualnych i zbiorowych, które odbyły się na całym świecie. Pracami Tomaszewskiego mogą pochwalić się miedzy innymi: Victoria and Alber Musum, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w  Krakowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Hale Museum w Niemczech, Robert MarstonINC., Marvin Gliman, Lighting Sevieces INC., Lawrence Rockefelleri rodzina Rockefeller, Rodzina Ziselman, Caracas Venezuela, Jimmy Carter- Prezydent USA, T. Komine of Kyowa Bank w Tokio w Japonii.

Artysta, którego The New York Times nazwał „rzeźbiarzem ruchu”, będzie obecny na wernisażu 4 czerwca. Dzięki uniwersalności poruszanych tematów twórczość Tomaszewskiego z całą pewnością w znaczący sposób wpłynie na emocje międzynarodowej publiczność wystawy.

Gmach ONZ w Genewie

Szczegóły

Początek:
03.06.2014
Koniec:
23.06.2014
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Palais des Nations
Ave de la Paix 14
Genewa, Szwajcaria
+ Google Map
Telefon:
+41 (0)22 917 48 96
Strona internetowa:
http://www.unog.ch/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.