szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Michała Węgrzyna w Leonarda Art Gallery

Kategorie wydarzeń:

10.02.2021 - 12:00
10.03.2021 - 18:00

Nowa wystawa w Leonarda Art Gallery

DEMENZ (Michał Węgrzyn, rocznik 89) – artysta z Wrocławia zajmuje się malarstwem, ilustracją, tworzy wielkoformatowe prace w przestrzeni ulicznej w Polsce i na świecie. Eksperymentuje z różnymi technikami m.in. szablonami i farbami w aerozolu, tworząc tym samym specyficzny styl. Absolwent ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Przez kilka lat członek Gdańskiej Szkoły Muralu. W 2013 r. zdobył I nagrodę w międzynarodowym konkursie na projekt i realizację muralu pt. „Brama do Nadodrza” we Wrocławiu. W ramach festiwalu naukowego Techfest 2015 wykonał autorski mural w Bombaju. Zwycięzca konkursu „Street Art of the Year 2020″ w kategorii „interwencje”.

Na wystawie będą przedstawione różnorodne prace artysty pochodzące z kilku serii m.in. VIBE, COLUOR VIBRATION, FESTUNG DEMENZ z nurtu street art oraz op-art tworzone autorskimi technikami przy pomocy spreju oraz akryli na płótnie.

Przed wystawą oraz w trakcie wernisażu (10.02.) artysta stworzy na oczach widzów mural specjalnie na okazję tej wystawy.

DEMENZ – Absolwent wrocławskiej ASP im. Eugeniusza Gepperta. W 2014 r. uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka, dyplom z projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni prof. Wojciecha Kaniowskiego. Zwycięzca konkursu na projekt i realizację muralu we Wrocławiu pt. „Brama do Nadodrza”. Nagrodzony stypendium artystycznym prezydenta Wrocławia. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach grupowych i indywidualnych. Stale współpracuje z galeriami oraz domami aukcyjnymi w różnych miastach Polski. Oprócz czysto artystycznych działań podejmuje także komercyjne i użytkowe przedsięwzięcia. Współpracował m.in z: TECHFEST I IT (Bombaj), OGILVY (Prague/Global), magazyn Noizz, Fundacja DKMS, Muzeum Historii Polski, Muzeum Pana Tadeusza, festiwal BRAVE, Surge Polonia, Gdańska Szkoła Muralu, ESK Wrocław 2016, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Fundacja Krzyżowa. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym przy użyciu technik akrylowych, szablonowych i farb w aerozolu. Istotną cechą jego języka wizualnego są wielokrotnie nakładane i przenikające się warstwy. Jest to mieszanka przetworzonych motywów zaczerpniętych z rzeczywistego otoczenia. Artysta bazuje na charakterystycznych formach i strukturach zaobserwowanych na terenach zurbanizowanych i zindustrializowanych oraz często zapomnianych. Wyciąga z nich specyficzną estetykę – powłoki kurzu, ślady zacieków i zadrapań, refleksy nocnych świateł i neonowe powidoki. Tę tematykę porusza głównie seria obrazów „Festung Demenz”, skąd artysta wziął swój pseudonim. Jego najnowsza seria obrazów – VIBE / WIBRACJE jest inspirowana drganiami akustycznymi i stanowi próbę stworzenia analogicznej sytuacji – wibracji wizualnej.

WYBRANE WYSTAWY:

2018

DEPERCEPCJE  – Stara Kopalnia, Wałbrzych

2017 Festung Demenz II – galeria Platon – Noc Muzeów we Wrocławiu

2017 Festung Demenz I – Pracownia Komuny Paryskiej, Wrocław

1-estung Demenz I – Pracownia Komuny Paryskiej, Wrocław

2016 „Breslau/Wrocław. Gesichter einer Stadt: Faces of the city.” – Berlin

2015 Galeria Jednego Obrazu w Lublinie 2014 – 9. Szablon Dżem, Warszawa

2014 To Samo Po Obu Stronach – Galeria Sztuki Współczesnej MD_S, Wrocław

2014 Projekt „11/12” – Samonośne Uniwersalne Wystawy

2012 Gesty Malarskie – Galeria ENTROPIA, Wrocław

2010 3.Ogólnopolska Wystawa Rysunku w Toruniu – Zakład Rysunku Uniwersytet Mikołaja Kopernika

 

Szczegóły

Początek:
10.02.2021 - 12:00
Koniec:
10.03.2021 - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Organizator

Leonarda Art Gallery
Telefon:
+48729838356
Adres e-mail:
leonarda.urbanart@gmail.com
Strona internetowa:
https://leonarda.gallery/

Miejsce wydarzenia

Leonarda Art Gallery
Plac Konesera 8
Warszawa, 03-736 Polska
+ Google Map
Telefon:
513130301
Strona internetowa:
http://leonarda.gallery/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.