szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Od Kristera do Kristoffa. Historia śląskiej porcelany

Kategorie wydarzeń:

29.11.2013
30.12.2013

W dniach od 29.11 — 30.12.2013 roku we wrocławskiej filii Galerii ARTYKWARIAT odbędzie się wystawa Od Kristera do Kristoffa. Historia śląskiej porcelany. Zgromadzona kolekcja będzie prezentować obiekty z najważniejszych regionalnych wytwórni, zarówno dawnych (Szczawienko, Stary Zdrój, Strzegom-Stanowice, Tułowice, KPM Wałbrzych, Suliszów–Zofiówka, Jaworzyna Śląska), jak i obecnych (Porcelana Kristoff). Celem towarzyszącym ekspozycji jest poszerzenie wiedzy na temat śląskiej porcelany od wieku XIX po czasy współczesne, zwrócenie uwagi na rozwój form i dekoracji oraz przypomnienie ceramicznych tradycji tego regionu. Podczas wystawy, oprócz ponad stuletnich serwisów śniadaniowych i filiżanek, zostaną zaprezentowane unikatowe eksponaty powojennego polskiego wzornictwa.

patronat rynekisztuka.plObiekty pochodzą zarówno z kolekcji Galerii ARTYKWARIAT, jak również Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum w Wałbrzychu, Muzeum Śląska Opolskiego, Kolekcji ForForm, fabryki Porcelany Kristoff oraz ze zbiorów prywatnych. Ekspozycja Od Kristera do Kristoffa. Historia śląskiej porcelany, dzięki umiejscowieniu w budynku GH Sky Tower, będzie otwarta dla szerokiej publiczności. Wybór lokalizacji stanowi ponadto nawiązanie do długiej historii domów handlowych Wrocławia, w których sztuka spotykała się z codziennością.

Osoby zainteresowane wystawą zapraszamy w dniach 29.11 — 30.12.2013 r. w godzinach otwarcia GH Sky Tower (poniedziałek — sobota: 9 — 21, niedziela: 10 — 20).

Szczegóły

Początek:
29.11.2013
Koniec:
30.12.2013
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Galeria Artykwariat
ul. Paderewskiego 8
Poznań, 61-770 Poznań Polska
+ Google Map
Telefon:
(+48) 61 855 10 16

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.