szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pejzaż Wewnętrzny/Kody Wewnętrzne

Kategorie wydarzeń:

9 lipca - 20:00
9 sierpnia - 21:00

Leonarda Art Gallery zaprasza na wystawę grafiki warsztatowej Magdaleny Szadkowskiej „Pejzaż Wewnętrzny” oraz reedycję wystawy rzeźb Jarosława Borka „Kody Wewnętrzne”. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 lipca o godz. 20:00 w Leonarda Art Gallery w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

„Pejzaż Wewnętrzny” to abstrakcyjne kompozycje plam, punktów oraz linii – notatki z bliskich Magdalenie Szadkowskiej wnętrz, ich ulotnych chwil i wspomnień, powidoków przeszłości wymieszanych z chwilą obecną oraz wyobrażeniem nieznanej wówczas przyszłości.  Ta swoista podróż w czasie autorki tworzy kolekcję unikatowych grafik wykonanych techniką wklęsłodruku. 

Natomiast wystawa “Kody Wewnętrzne” porusza wątki artystyczne z przełomu dwóch ostatnich lat działalności Jarosława Borka i pokazuje ich wpływy na siebie oraz na nowe, otwarte procesy twórcze. „Kody Wewnętrzne” to wystawa dialogu form prowadzona w języku abstrakcji, uniwersalnym języku zakodowanych emocji, uczuć i skojarzeń. 

O artystach

Magdalena Szadkowska – projektantka biżuterii i ubioru. Analityk trendów, doktorantka i wykładowca w Katedrze Biżuterii. Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jej prace były prezentowane na 3 pokazach i brały udział w 22 wystawach krajowych i międzynarodowych w: Polsce, Belgii, Chinach, Włoszech, Niemczech, Rosji, miała 5 wystaw indywidualnych i zdobyła 3 nagrody w konkursach międzynarodowych. Jej dorobek był szeroko prezentowany w prasie i internecie. W tym roku jej projekt został wybrany do realizacji w Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby w Chengdu „2019 Chengdu Sister Cities Creation and Exhibition” w przestrzeni miejskiej parku Tianfu Greenway w Chengdu w Chinach. Jej prace są w stałych kolekcjach Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Galerii Sztuki w Legnicy oraz Galerii Yes. Tworzy w zakresie biżuterii, obiektu artystycznego oraz grafiki warsztatowej.

Jarosław Borek – zajmuje rzeźbą, biżuterią, fotografią, rysunkiem i grafiką. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie jako pracownik naukowo-dydaktyczny prowadzi zajęcia z rzeźby w Zakładzie Propedeutyki Rzeźby, Instytutu Rzeźby ASP w Łodzi oraz prowadzi działalność w zakresie specjalistycznego projektowania pod nazwą ID.FOR.FUN. W swoim dorobku ma 5 wystaw indywidualnych i 19 wystaw zbiorowych. Najważniejszym osiągnięciem w życiu artystycznym Jarosława Borka jest realizacja monumentalnej rzeźby „The Ring” z 2018 roku. Rzeźba zrealizowana została podczas Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Miast Siostrzanych Chengdu „2018 Chengdu Sister Cities Creation and Exhibition”. Przez organizatorów określona została flagowym projektem festiwalu i została zrealizowana jako pierwsza. Otwierając cykl realizacji wielkoformatowych z całego świata, na stałe wpisała się w krajobraz parku Tianfu Greenway. Mierzy 8 metrów wysokości i waży 9.2 tony. „The Ring” symbolizuje współpracę kulturalną pomiędzy Miastami Siostrzanymi – Łodzią i Chengdu. 

 

Leonarda Art Gallery, Centrum Praskie Koneser, Warszawa

Wernisaż wystawy: 09.07.2020 o godz. 20:00 

Wystawa czynna: 09.07.2020 – 09.08.2020 

 

 

Patronem medialnym wystawy jest portal Rynek i Sztuka.

Szczegóły

Początek:
9 lipca - 20:00
Koniec:
9 sierpnia - 21:00
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.