szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PIOTR SAUL: TAKE CARE | Malarstwo | Street Art | Graffiti

Kategorie wydarzeń:
,

24.09.2015 - 19:00
30.09.2015 - 20:00

Bezpłatnie

Minął już moment, w którym brzmieniu słów „street art” i „grafitti” towarzyszyły znaki zapytania. Przywykliśmy do widoku murów i ścian, zmieniających swoje oblicze równie szybko, co wracających do swego pierwotnego stanu. Sztuka uliczna stała się echem nieposkromionej wyobraźni, pomnikiem bezimiennego artysty i wskazówką na marginesie miasta, mówiącą o nas samych więcej, niż mogłoby się wydawać. „Take Care” to kolejna próba wprowadzenia estetyki ulicznej w przestrzeń galeryjną, tym razem jednak tylnymi drzwiami. Street art bowiem można traktować jako punkt wyjścia i filozofię podążania za człowiekiem. Uważaj na siebie, dbaj o niego, opiekuj się nią, zajmij się tym, nie upadaj na duchu… Piotr Saul przekonuje, że codzienność widziana przez pryzmat jej wad, niedociągnięć, potoczności i absurdu, może być nie tylko przedmiotem fascynacji, ale i źródłem szczęścia.

PIOTR SAUL: TAKE CARE
wernisaż: 24 września 2015, godz. 19:00
wystawa czynna do 30 września 2015
GALERIA KURATORIUM, Sienna 43A, Warszawa
Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert grupy TEMPUS FANTASY, w składzie: Katarzyna Borek, Vojto Monteur, Tomek Spera [Warner Music Poland]

STRONA WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/1669595519925843

PIOTR SAUL
www.piotrsaul.pl
www.facebook.com/saulpiotr

Patronat Medialny RiSZArtysta wizualny, muzyk i tancerz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (dyplom z dwoma aneksami: malarskim i multimedialnym u prof. Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka). Asystent w pracowni malarskiej prof. K. Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby tejże uczelni. Członek ZPAP oraz Grupy Kotlina Kru. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem oraz organizacją wystaw oscylujących wokół tematyki street artu i nie tylko. Inicjator zespołu „Me Myself And I”. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance 4 oraz Mam Talent 3 wraz z zespołem dostał się do finału. Od 14 lat zajmuje się Beatboxem oraz tworzy własne kompozycje muzyczne. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach na terenie całego kraju, m.in. Era Nowe Horyzonty, SlotART Festiwal. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Więcej o artyście przeczytać będzie można w wywiadzie dla Rynku i Sztuki.

TEMPUS FANTASY
Katarzyna Borek, Vojto Monteur, Tomek Spera [Warner Music Poland]
www.facebook.com/pianoelectronica

Katarzyna Borek oraz Vojto Monteur (Wojciech Orszewski) mają na koncie wiele międzynarodowych sukcesów koncertowych, nagród zdobytych za twórczość niezależną oraz za działalność w duecie, także na gruncie muzyki filmowej i teatralnej (otrzymali wspólnie m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Nitrze za najlepszą kompozycję i oprawę muzyczną spektaklu na Słowacji w sezonie 2013/2014).

Debiut fonograficzny duetu – album zatytułowany CLASSICA & ELECTRONICA ukazał się w czerwcu 2014 roku nakładem wytwórni Warner Classics. Jest on rezultatem zderzenia dwóch indywidualności wywodzących się z różnych środowisk muzycznych. Ich spojrzenie na twórczość impresjonistów czy klasyków XX wieku daleka jest od sztywnego trzymania oryginałów lecz wskazuje punkt wyjścia do stworzenia ich własnych kompozycji. Album został świetnie przyjęty, czego dowodem jest wiele wspaniałych recenzji oraz przyznana w lutym 2015 roku Nagroda Kulturalna Gazety Wyborczej “WARTO”. Album stał się również bazą muzyczną i inspiracją do powstania spektakularnego przedstawienia teatru tańca współczesnego pt: “Tempus Fantasy” w reż. Jacka Gębury, którego premiera miała miejsce wraz z udziałem muzyków na żywo na dużej scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

PARTNERZY:
Miasto Stołeczne Warszawa

Szczegóły

Początek:
24.09.2015 - 19:00
Koniec:
30.09.2015 - 20:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie wydarzeń:
,
Strona www:
https://www.facebook.com/events/1669595519925843

Miejsce wydarzenia

Galeria Kuratorium
Sienna 43
Warszawa, Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.