szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Polskie art déco. IX Ogólnopolska Sesja Naukowa.

Kategorie wydarzeń:

23.06.2022
24.06.2022

IX Ogólnopolska Sesja Naukowa Polskie art déco. Moda i biżuteria.

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na IX Ogólnopolską Sesję Naukową „Polskie art déco. Moda i biżuteria”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2022 roku w auli nowego gmachu muzealnego przy ul. Kolegialnej 6.

Tegoroczna edycja została wsparta merytorycznie przez takich ekspertów w zakresie badań nad art déco jak prof. dr hab. Anna Sieradzka, prof. dr hab. Andrzej K. Olszewski i dr Anna Kostrzyńska-Miłosz. Współorganizatorem sesji jest Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk i  będzie ona skoncentrowana wokół spektrum zagadnień związanych z modą i biżuterią okresu międzywojennego.

Posiadające w swoich zbiorach sztukę przełomu XIX i XX wieku Muzeum w Płocku, kolekcjonuje i bada także sztukę art déco, a zainicjowana przez prof. Irenę Huml cykliczna konferencja cieszy się zainteresowaniem zarówno specjalistów związanych z historią sztuki, jak i kolekcjonerów czy pasjonatów. Wydarzenie organizowane od 2006 roku nie tylko umożliwia pogłębione badania nad sztuką okresu dwudziestolecia międzywojennego, ale także umożliwia integrację środowiska naukowego.

Szczegóły

Początek:
23.06.2022
Koniec:
24.06.2022
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Mazowieckie w Płocku
Kolegialna 6
Płock, 09-402
+ Google Map
Telefon:
24 364 70 70
Strona internetowa:
http://www.muzeumplock.eu/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.