szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019 – konkurs

Kategorie wydarzeń:

31.10.2019 - 10:00
29.11.2019 - 18:00

Przemysław Garczyński

Listopad i pierwsza połowa grudnia upłyną w legnickiej Galerii Sztuki pod znakiem młodego polskiego malarstwa za sprawą 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019. PROMOCJE to konkurs i towarzysząca mu wystawa dla absolwentów krajowych wyższych uczelni artystycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Główną nagrodą jest wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.

OPMM PROMOCJE jest obok Legnickiego Festiwalu SREBRO drugim najważniejszym wydarzeniem organizowanym co roku przez Galerię Sztuki już od niemal trzech dekad. Głównym celem PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja najświeższego współczesnego malarstwa polskiego, samodzielnych prac malarskich młodych twórców, które powstały tuż po ukończeniu przez nich wyższych uczelni plastycznych oraz ułatwienie im startu w dojrzałe życie artystyczne. Realizacji tego celu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE ułatwią młodym artystom zaistnienie na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie nazwisk i działalności debiutantów w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej. Wśród dotychczasowych laureatów PROMOCJI są znani dziś artyści, m.in. Ivo Nikić, Julia Curyło, Dominik Lejman.

 

Siłą PROMOCJI jest geograficzne położenie legnickiej Galerii poza wielkimi ośrodkami akademickimi kształcącymi artystów, dzięki czemu miejsce to stało się neutralną areną konfrontacji młodych absolwentów wyższych uczelni artystycznych z różnych stron Polski. Cieszą się one zasłużonym prestiżem i popularnością z uwagi na zasięg, długość tradycji, artystyczną rangę oraz atrakcyjne nagrody.

Na wystawie pokonkursowej zobaczymy prace 25 zakwalifikowanych autorów. Nazwiska zwycięzców poznamy dopiero na uroczystym wernisażu, 29 listopada, kiedy to laureatom zostaną wręczone nagrody, wśród nich: przyszłoroczna wystawa indywidualna w legnickiej Galerii Sztuki.

Szczegóły

Początek:
31.10.2019 - 10:00
Koniec:
29.11.2019 - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki w Legnicy
pl. Katedralny 1
Legnica, 59-220 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.