szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Świąteczne Targi Sztuki po raz trzeci

Kategorie wydarzeń:

16.12.2013 - 12:00
23.12.2013 - 19:00

„Do trzech razy sztuka” – III edycja Świątecznych Targów Sztuki, które ruszają już w przyszłym tygodniu traktuje to hasło dosłownie, a co więcej na trzech razach na pewno się nie skończy! Młoda polska sztuka jest coraz lepsza i robi się modna nie tylko wśród początkujących kolekcjonerów – warto obserwować wszelkie przedsięwzięcia z nią związane. Zwłaszcza, że formuła Targów jest dość nietypowa – impreza odbywa się równocześnie w galerii Onamato w centrum Krakowa i online w galerii internetowej Artpower.pl.

patronat rynekisztuka.plŚwiąteczne Targi Sztuki już trzeci raz z rzędu dają możliwość zapoznania się z aktualnym dorobkiem młodych absolwentów uczelni artystycznych. Co ważne, prezentowane podczas Targów dzieła są wynikiem starannego wyboru dokonanego przez organizatorki wydarzenia – Aleksandrę Dyras z galerii Onamato i Gabrielę Gancarz-Stasiak z galerii Artpower.pl. Daje to gwarancję, iż na ekspozycji nie trafimy na dzieła przypadkowe i banalne, ale na ofertę dobrych i rokujących młodych artystów, m.in. prace Tomasza Bereźnickiego, Martyny Borowieckiej, Ziemowita Fincka, Darii Gałczyńskiej, Joanny Styrylskiej, Bartosza Kapronia, Jessici Czajkowskiej, Dagmary Kwiatek, Moniki Fejes i wielu innych twórców. Dla organizatorek Targów bardzo ważna jest jakość prezentacji przy równoczesnych zachowaniu dostępności cenowej. Założeniem Świątecznych Targów Sztuki jest uczynienie sztuki bardziej przystępnej i potraktowanie jej jako obiektu, który może stać się niezwykłym prezentem świątecznym.

Ciekawa jest również formuła Targów – prace na żywo można oglądać w Krakowie w galerii Onamato (w dniach 16-23 grudnia 2013), ale również możliwe są zakupy online, przez cały grudzień za pośrednictwem galerii internetowej Artpower.pl – to sprawia, że pozornie lokalne wydarzenie nabiera zasięgu ogólnopolskiego. To również dowód, że możliwa jest zgodna kooperacja komercyjnych galerii. Odmienne doświadczenia Onamato i Artpower.pl stworzyły wydarzenie, które na różne sposoby przybliża dobrą sztukę możliwie szerokiej publiczności.

Poprzednie edycje Targów spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów – udało się sprzedać większość z wystawionych dzieł, które trafiły do miłośników sztuki z całej Polski. Organizatorki liczą, że sukces zostanie powtórzony, zwłaszcza że tegoroczne Targi zostały wzbogacone o dodatkowe wydarzenia, tj. pokaz grafiki warsztatowej, malowanie baniek na zamówienie, degustacje herbaty, kącik dla dzieci oraz Wigilia Onamato z ciastkiem, kawą i ciepłą atmosferą.

Świąteczne Targi Sztuki odbywają się w galerii Onamato przy Brackiej 7 w Krakowie w dniach 16-23 grudnia 2013 r., a przez cały miesiąc online pod adresem artpower.pl/targi2013. Więcej szczegółowych informacji na temat Targów i wydarzeń towarzyszących na facebook.com/SwiateczneTargiSztuki

 

Szczegóły

Początek:
16.12.2013 - 12:00
Koniec:
23.12.2013 - 19:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
facebook.com/SwiateczneTargiSztuki

Miejsce

Galeria Onamoto
Bracka 7
Kraków, Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.