szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Światła miasta” Justyny Pennards-Sycz w Food Art Gallery

Kategorie wydarzeń:

07.07.2015 - 11:00
31.08.2015 - 17:00

Justyna Pennards-Sycz, polska malarka tworząca na co dzień w Holandii, tym razem zawita do Wrocławia z wystawą pod tytułem „Światła miasta”. Jej dzieła będzie można oglądać od 7 lipca do 31 sierpnia w prywatnej galerii Food Art Gallery. Prace z nowego cyklu mogą być interesujące zwłaszcza dla koneserów sztuki zainteresowanych kupnem obrazów.

Patronat Medialny RiSZCykl obrazów „Światła miasta”, który zostanie zaprezentowany w Food Art Gallery, zainspirowany jest miejskim krajobrazem widzianym nocą. Jednak wśród typowych atrybutów miasta w postaci drapaczy chmur, latarni czy sylwetek przechodniów, artystka przedstawiła bardzo osobiste spojrzenie na miejski organizm. Dzięki czemu został ukazany nieco inny świat, niż ten znany z codziennego życia. Poprzez umiejętną grę świateł, artystce udało się oddać klimat tajemniczego i fascynującego miejsca, jakim jest miasto po zmroku.

Obrazy składające się na wystawę „Światła miasta” w Food Art Gallery stanowią rezultat poszukiwań barwno-świetlnych, które przenoszę na grunt wielkiej urbanistyki. Miasta po zmroku nabierają hipnotyzującego, onirycznego uroku – neony stają się przewodnikami wyznaczającymi skrawki bezpiecznej przestrzeni oraz pewnym uniwersalnym językiem i symbolem metropolii. Światło wodzi nas za nos, zabiera troski, zna tylko prawdę. Chciałabym, aby wystawa ta była zachętą do odbywania własnych podróży wgłąb tego pięknego, niedocenianego ciągle świata.

justyna_pennards-sycz (3)

Justyna Pennards-Sycz

Justyna Pennards-Sycz jest malarką polskiego pochodzenia, jednak obecnie żyje i tworzy w Holandii. Tam też ukończyła studia na wydziale malarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Utrechcie. Jest współautorką licznych projektów artystycznych, popularyzujących sztukę w przestrzeniach publicznych (m.in. 033Mondrian, Hotel Bloom, Livebuild). Jest także inicjatorką Galerii i Fundacji na rzecz promocji sztuki współczesnej Galerie Archipel w Amersfoort. Swoje prace wystawiała m.in. w Holandii, Polsce, Niemczech oraz USA. Twórczość Justyny Pennards-Sycz wpisuje się w nurt malarstwa abstrakcyjnego, ukazującego jednocześnie pewne nawiązania do tradycji – choć awangardowej – sztuki europejskiej. Jej dzieła to przede wszystkim gloryfikacja świata i jednocześnie inspiracja naturą.

Miejsce prezentacji cyklu, jakim jest wrocławska Food Art Gallery, jest nowatorskim rozwiązaniem na polskim rynku sztuki. Z jednej strony to restauracja aspirująca do klasy fine dining, serwująca gościom wyrafinowaną kuchnię, w której dba się o estetykę oraz wysoką kulturę kulinarną. Z drugiej – to galeria sztuki współczesnej, o ogromnym potencjale w promocji młodych artystów, ciesząca się zaufaniem wśród koneserów sztuki. Wiele z prezentowanych do tej pory dzieł trafiło do kolekcji prywatnych inwestorów. Swoje prace wystawiały tu wcześniej XY Anka Mierzejewska, Edyta Duduś, Agata Kosmala czy Julia Curyło. Z połączenia tych dwóch z pozoru odmiennych dziedzin – sztuki kulinarnej ze sztuką artystyczną – powstało miejsce, które oddziałuje na zmysły przybyłych gości.

Okazją do zapoznania się z nową artystyczną odsłoną Food Art Gallery i spotkania z malarką będzie wernisaż. Wydarzenie poprowadzi kuratorka wystawy Anna Niemczycka-Gottfried, redaktor naczelna serwisu dla inwestorów Rynekisztuka.pl. W gronie zaproszonych gości znaleźli się między innymi przedstawiciele mediów oraz instytucji kultury.

Wystawa Justyny Pennards-Sycz w Food Art Gallery potrwa do końca sierpnia.

Szczegóły

Początek:
07.07.2015 - 11:00
Koniec:
31.08.2015 - 17:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
http://foodartgallery.pl/wystawa-swiatla-miasta-justyny-pennards-sycz/

Miejsce wydarzenia

Food Art Gallery
Księcia Witolda 1
Wrocław, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.foodartgallery.pl

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.