szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Targi Sztuki Dostępnej

Kategorie wydarzeń:
,

02.03.2019 - 10:00
03.03.2019 - 18:00

Targi Sztuki Dostepnej - rynekisztuka.pl

W dniach 2-3 marca 2019 odbędą się pierwsze w Polsce Targi Sztuki Dostępnej. Będzie to wydarzenie nowe, unikalne, uzupełniające ofertę krajowego rynku sztuki. Głównym celem przyświecającym projektowi, jest promowanie sztuki współczesnej dobrej i niedrogiej.

W ostatnich latach w Polsce zauważalny jest wzrost zainteresowania sztuką – także wśród osób, które nigdy dotąd nie zajmowały się tym tematem. W społeczeństwie coraz silniejsza staje się potrzeba otaczania się dziełami sztuki na co dzień. Z drugiej strony, brak edukacji powoduje, że ludzie czują się w świecie sztuki (zwłaszcza tej najnowszej) całkowicie zagubieni.

Targi Sztuki Dostępnej skierowane są właśnie do nich. Sztuka ma stać się dla laików bardziej „dostępna” na dwa sposoby: poprzez wprowadzenie limitu cenowego – żadne dzieło sprzedane na Targach nie może być droższe niż 5000 zł – oraz przygotowując spotkania edukacyjne prowadzone przez ekspertów i artystów. Organizatorzy spodziewają się od kilku do kilkunastu tysięcy odwiedzających, którzy będą mogli zapoznać się tym, co najciekawsze w nowej polskiej sztuce. Przedstawione zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, od malarstwa i grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż do tkaniny i porcelany artystycznej. Nie zabraknie nawet ciekawych przykładów z nurtu street-art i unikatowego designu.

Motto pierwszej edycji Targów brzmi: „Dobra sztuka dla każdego!” Każdy, kto wyjdzie z Targów z nowo zakupionym dziełem sztuki, może być pewien, że nabył rzecz wartościową pod względem artystycznym. Dlatego ogromną wagę przywiązano do wysokiego poziomu prezentowanych prac i starannej selekcji Wystawców. W Targach Sztuki Dostępnej wezmą udział galerie z całej Polski, prestiżowe i mniej znane. Istotną częścią Targów będzie Galeria TSD, przestrzeń oddana do dyspozycji artystów indywidualnych. Tu również obowiązuje selekcja, choć zaprezentowane zostaną prace zarówno „młodych talentów”, jak i twórców o już ugruntowanej pozycji.

Szczegóły

Początek:
02.03.2019 - 10:00
Koniec:
03.03.2019 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
,
Strona www:
http://targisztukidostepnej.pl/

Miejsce wydarzenia

Babka
Młocińska 5/7
Warszawa, 01-065 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.