szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Terytorium. Netta Laufer, Tom Swoboda

Kategorie wydarzeń:

04.12.2020 - 08:00
08.03.2021 - 17:00

„Terytorium” Netty Laufer i Toma Swobody w Muzeum Współczesnym we Wrocław.

„Terytorium” Netty Laufer i Toma Swobody w Muzeum Współczesnym we Wrocław. Otwarcie wystawy już 4 grudnia. Na wystawę składają się prace dwójki artystów – Netty Laufer, wychowanej w Jerozolimie i Nowym Jorku oraz Toma Swobody, który urodził się na Górnym Śląsku, a obecnie mieszka i pracuje w Cieszynie.

Prezentowane prace odnoszą się do złożonych zależności zwierzęcych i ludzkich terytoriów, ich przenikalności oraz istniejących między nimi granic, a także tego, kto, według jakich zasad i środków, je ustala. Soczewką pozwalającą dostrzec wspomniane zjawiska stał się dla Netty Laufer teren Palestyny i Izraela, natomiast dla Toma Swobody ogród zoologiczny.

Laufer w swoich pracach bazuje na materiałach z kamer przemysłowych, kamer śledzących ruch, mapach, rysunkach technicznych, przyjmuje zatem pozycję zewnętrznej i zdystansowanej obserwatorki, której percepcja zapośredniczona jest dodatkowo przez urządzenia rejestrujące. W jej pracach oko jest narzędziem badania, śledzenia i kontroli, a terytoria biologiczne i polityczne przenikają się i konfrontują.

Swoboda natomiast eksploruje sztuczny świat ogrodów zoologicznych, uwalniając się jednocześnie z roli widza podążającego ścieżkami narzucanymi przez okulocentryczną architekturą takich miejsc. Artysta miesza ludzki i zwierzęcy porządek poprzez zmiany perspektyw, umieszczanie samego siebie w klatce, poprzez skupianie się na pozornie nieistotnych detalach czy zaburzanie percepcji.

Ekspozycję, której kuratorką jest Agata Ciastoń, będzie można bezpłatnie oglądać w Muzeum Współczesnym Wrocław przy pl. Strzegomskim 2, od 4 grudnia 2020 do 8 marca 2021. Partnerzy: Fundacja PZU, Strefa Kultury Wrocław.

Szczegóły

Początek:
04.12.2020 - 08:00
Koniec:
8 marca - 17:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://muzeumwspolczesne.pl/mww/wystawy/terytorium-netta-laufer-tom-swoboda/

Miejsce

Muzeum Współczesnym Wrocław
pl. Strzegomski 2 + Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.