szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Trzy ćwierci… Wystawa w CSW Solvay

Kategorie wydarzeń:

14.12.2019 - 09:00
21.01.2020 - 20:00

Wystawa „Trzy ćwierci…” jest projektem artystycznym, do którego Andrzej Andzik Kowalczyk, krakowski aktor, reżyser, malarz i spiritus movens całego wydarzenia, zaprosił swoich przyjaciół – artystów. Podejmują oni próby wspólnego odnoszenia się do problematyki szeroko rozumianej transformacji. Okazało się, że wyjściowe hasło uległo rozszczepieniu i indywidualnemu ukonkretnieniu, czego powodem była pojemność i swoboda, z jaką interpretowano temat. Punkt odniesienia wyjścia stanowiła przestrzeń Krakowskich Zakładów Sodowych.

Na ekspozycji w galerii Centrum Sztuki Współczesnej Solvay prezentowane są prace Iwony Mickiewicz, która na świat patrzy z niewinnym poczuciem humoru, wyrażając swoje zdumienie nad istnieniem rzeczy. Aleksandra Młynarczyk-Gemzav odnosi się do wizerunku kobiet w kulturze masowej i oczekiwań wobec nich – podejmuje odważną opowieść o cielesności w cyklu “Stemple”.

“„Bardzo duża fotografia”, monumentalny fotokolaż Jacka Marii Stokłosy, przywołując skojarzenia z klasycznym motywem Venus, nawiązuje do działań Teatru 52 Hz. Dzieła Andrzeja Kowalczyka – obrazy, obiekty, asamblaże – to zestaw (sprawiających wrażenie) prowizorycznych i podejrzanych konstrukcji zbudowanych ze starych, zniszczonych i zbędnych elementów, za pomocą których artysta podejmuje dialog z otaczającym nas światem. W ramach Laboratorium ojca, pokazie Kowalczyka stanowiącym rodzaj wystawy w wystawie – do którego autor zaprosił także Małgorzatę Palkę, Tomisława Piotra Wasilewicza i Krzysztofa Dominika – prezentowana jest poetycka instalacja będąca wyrazem fascynacji obrazem utrwalonym za pomocą filmu i fotografii. “ – pisze Przemysław Pokrywka.

Ważnym punktem ekspozycji jest też “Kubik”, pojawiający się regularnie w działaniach performatywnych Teatru 52 Hz – obiekt-instalacja, podlegający nieustannej transformacji. Kształtując przestrzeń pomaga odnajdywać coraz to nowe konteksty istnienia.

Wydarzenia towarzyszące otwarciu wystawy:

  • „V” monodram, Monika Wachowicz, godz. 16.30, sala widowiskowa. Wstęp wolny
  • „Podróż lokalna”, performance Teatru 52 Hz, 20 minut, godz. 17.20, sala widowiskowa. Wstęp wolny

Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących na stronie CSW Solvay.

Wystawa prezentowana w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w dniach 14.12.2019
– 24.01.2020 w godzinach 9.00 – 20.00 od wtorku do piątku, w weekendy w zależności od organizowanych wydarzeń.

Szczegóły

Początek:
14.12.2019 - 09:00
Koniec:
21 stycznia - 20:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”
Zakopiańska 62
Kraków, 30-515 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.