szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość. Wystawa Andrzeja Ziółkowskiego w Willi Lentza

Kategorie wydarzeń:

05.08.2023 - 17:00
06.10.2023 - 17:00

Zapraszamy na wernisaż wyjątkowej wystawy ,,Wieczysta Mądrość. Universal Wisdom” do Willi Lentza w Szczecinie. Ta fascynująca ekspozycja została zainspirowana albumem fotograficznym o tej samej nazwie autorstwa Andrzeja Ziółkowskiego. Zdjęcia przedstawiające miejsca kultu, rytuały oraz portrety ludzi stały się swoistym komentarzem autora do poetyckich fragmentów z różnych świętych ksiąg, takich jak hinduskie Upaniszady, buddyjskie sutry, taoistyczna Tao Te Ching, Koran, hymny z Guru Granth Sahib sikhów, hebrajskie księgi mądrościowe Biblii oraz przypowieści Nowego Testamentu. Wystawa zaprasza widzów do spotkania z wyznawcami wielkich religii Azji Południowo-Wschodniej i na duchową podróż przez mądrość ich świętych tekstów. 

Andrzej Ziółkowski

Andrzej Ziółkowski, fot. Inka Rosocha

Andrzej Ziółkowski, choć kiedyś studiował elektronikę i pracował w przemyśle elektronicznym, to w 2005 roku postanowił poświęcić się swojej prawdziwej pasji – fotografii. Podczas podróży do Południowych Indii w 2012 roku, dotarł do aśramy Aanmodaya w Kanchipuram, gdzie natknął się na książkę ,,Universal Wisdom” napisaną przez angielskiego benedyktyna, Bede Griffithsa (1906-1993). Ta książka stała się dla niego duchowym przewodnikiem, który skłonił go do eksploracji wielu krajów Azji Południowo-Wschodniej, Indii, Nepalu i Tybetu, aby uwiecznić w swoich zdjęciach uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, niezależnie od religijnych podziałów.

Efekty podróży i głębokich przemyśleń zostały uwiecznione na zdjęciach, które będzie można podziwiać od 5 sierpnia do 30 września 2023 roku. W trakcie wernisażu odbędzie się także spotkanie autorskie z Andrzejem Ziółkowskim, który opowie o inspiracjach i procesie twórczym. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Frymus.

Wstęp na wernisaż oraz wystawę jest wolny, co daje możliwość uczestnictwa wszystkim zainteresowanym. To wyjątkowa okazja do odkrycia piękna i głębi duchowej, które emanują z fotografii. Partnerami wystawy są BONI LIBRI, Stowarzyszenie ZAIKS oraz IDEA STUDIO, którzy wspierają twórczość artystyczną i jej promocję.

Autor wystawy, Andrzej Ziółkowski, otrzymał stypendium z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia ZAIKS. To uznanie dla jego pracy i talentu, które dodatkowo podkreśla znaczenie wydarzenia.

Wernisaż: 5 sierpnia 2023, godz. 17:00
Wystawa: do 30 września 2023

Szczegóły

Początek:
05.08.2023 - 17:00
Koniec:
06.10.2023 - 17:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://willa-lentza.pl/wydarzenia/193-Wieczysta_Madrosc._Universal_Wisdom._Wernisaz_wystawy_Andrzeja_Ziolkowskiego

Organizator

Willa Lentza
Telefon:
91 822 84 84
Adres e-mail:
sekretariat@willa-lentza.pl
Strona internetowa:
https://willa-lentza.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.