szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

URBAN ART AREA

Kategorie wydarzeń:

10.07.2021 - 17:00
30.08.2021 - 17:00

Największa polska prezentacja streetartu w przestrzeni galeryjnej

Od wielu już lat obserwujemy artystyczne kreowanie przestrzeni miejskiej. Chcąc zagłębić się w zjawisko określane mianem „urban art” dobrze jest zacząć od takich nazwisk jak Jean- Michel Basquiat, Keith Haring czy Andy Warhol. To właśnie ci amerykańscy prekursorzy nurtu pop-art, street art i graffiti zapoczątkowali współczesną sztukę uliczną. Początki polskiego street artu sięgają lat 90. Nurt ten błyskawicznie rozbudził wrażliwość młodych- zdolnych, aby dziś można było zobaczyć przestrzeń w zupełnie nowy, oryginalny sposób. Sztuka uliczna na całym świecie porusza ważne kwestie skłaniając odbiorcę do refleksji nad tematami takimi jak ekologia, polityka, wojna, rasizm, konsumpcjonizm, łamanie praw człowieka. Urban art to sztuka nietrwała, ulotna, intrygująca i inspirująca, bywa także nielegalna, co paradoksalnie wpływa na jej atrakcyjność. Polski urban art to autonomiczna forma wypowiedzi artystycznej zaangażowanych artystów, którzy z dużym powodzeniem działają na polu sztuki na całym świecie.

LEONARDA ART GALLERY we współpracy z Centrum Praskim KONESER przez całe wakacje, rozpoczynając 10 lipca 2021 r. zaprezentuje Państwu prace artystów z kraju i ze świata uprawiających sztukę urban art. Całość, nie bez powodu, odbędzie się na warszawskiej Pradze, skąd wywodzi się liczne streetartowe środowisko. Podczas URAN ART AREA możemy spodziewać się wielu spotkań z artystami i znawcami tematu, którzy nam go przybliżą, opowiedzą jak i gdzie kupować taką sztukę, zaprezentują najgorętsze nazwiska. Na dziedzińcu KONESERA powstaną na żywo wielkie murale i instalacje przestrzenne, natomiast w hali Butelkownia zostaną zaprezentowane prace czołowych reprezentantów tego nurtu (rzeźby, obrazy, instalacje malarskie i przestrzenne).

Przez dwa miesiące będzie także działał URBAN ART CONCEPT STORE.

Będzie to galeria o oryginalnym streetartowym wystroju i starannie wyselekcjonowanym asortymencie. Ideą naszego CONCEPT STORE będzie umożliwienie klientowi zakupu dzieł poczynając od wlepek poprzez specjalną w limitowanych seriach odzież, obuwie, kończąc na unikatowych dziełach jak malarstwo na płótnie, grafiki, rzeźby.

Serdecznie zapraszamy! LEONARDA ART GALLERY

Szczegóły

Początek:
10.07.2021 - 17:00
Koniec:
30.08.2021 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Organizatorzy

Leonarda Art Gallery
Centrum Praskie Koneser

Miejsce wydarzenia

Centrum Praskie Koneser – hala Butelkownia oraz plac Konesera (dziedziniec wewnętrzny)
Plac Konesera 4
Warszawa, mazowieckie 03-736 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.