szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Gdynia 2013

Kategorie wydarzeń:

15.09.2013 - 08:00
03.11.2013 - 17:00

 VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej – Gdynia 2013 jest jedyną tego typu imprezą międzynarodową w Europie i bardzo ważnym konkursem artystycznym adresowanym do profesjonalnych twórców z kraju i zagranicy. W jury zasiadają wybitni profesorowie z wyższych szkół plastycznych co gwarantuje wybór prac o najwyższym poziomie artystycznym.

 Ostatnie biennale odbyło się w 2011 roku i cieszyło się niezwykle dużą popularnością.

Na wystawie pokonkursowej zostały zaprezentowane dzieła artystów z Polski, Włoch, Danii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Peru, Niemiec, Kirgistanu, Japonii, USA….

Ekspozycja, wyjątkowość prac, różnorodne rozwiązania artystyczne zastosowane w eksponowanych pracach zaskoczyły i wzbudziły podziw. Było to spektakularne wydarzenie artystyczne wyróżnione przez krajowe i zagraniczne środowiska, np. grand prix dla artystki z Berlina było szeroko omawiane w mediach niemieckich.

  Tegoroczna gala rozdania nagród odbędzie się w trakcie wernisażu 14 września 2013 r. o godz. 18.00. Przybędą na nią artyści z kraju i zagranicy, ich goście, przedstawiciele władz, biznesu, środowisk twórczych, goście Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbywającego się w tym samym czasie w naszym mieście.

Ekspozycja pokonkursowa będzie miała miejsce na dwóch poziomach Muzeum Miasta Gdyni, nowoczesnego obiektu położonego nad samym brzegiem morza.

Organizowane w tym roku biennale jest już siódmą edycją konkursu, od 2011 r sztandarową imprezą Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART.

Wykonanie tkanin unikatowych czy wielkoformatowych prac malarskich tworzonych na biennale wymaga nie tylko przemyślanej koncepcji, świeżości spojrzenia, ale i wielomiesięcznej pracy artystów, oraz dużego nakładu środków  od organizatorów i dlatego też przygotowania do kolejnego biennale następują praktycznie po zakończeniu poprzedniego.

Wystawa pokonkursowa VII Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej -Gdynia 2013 wzbogaci ofertę kulturalną regionu o znaczącą w świecie międzynarodową imprezę plastyczną, a jednocześnie wypromuje tych którzy pomagają przy jej realizacji.

patronat rynekisztuka.plCelem konkursu jest przegląd współczesnych możliwości kreacji artystycznej w różnych technikach stosowanych w malarstwie i tkaninie unikatowej. Nagrodzone prace będzie można oglądać w ramach wystawy pokonkursowej w Muzeum Miasta Gdyni.

14.09.2013 r.
Wernisaż i gala wręczenia nagród.
Wystawa pokonkursowa trwać będzie do 3 listopada br. w salach wystawowych muzeum.

VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej – Gdynia 2013

VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej – Gdynia 2013

 

 

Szczegóły

Początek:
15.09.2013 - 08:00
Koniec:
03.11.2013 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Miasta Gdyni
Zawiszy Czarnego 1
Gdynia, 81-437 Polska

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.