szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„WAR / SAW” WYSTAWA FOTOGRAFII PAWŁA TKACZYKA

Kategorie wydarzeń:

16.05.2014 - 19:00
22:00

Bez ograniczeń, takim zwrotem można określić fotografie Pawła Tkaczyka, które artysta zaprezentuje podczas wernisażu 16 maja 2014 roku w warszawskiej galerii w lesie. Wystawa pod tytułem WAR/SAW to wyselekcjonowany zbiór 40 fotografii będących swoistą dokumentacją życia współczesnej Warszawy.patronat rynekisztuka.pl

Paweł Tkaczyk fotografuje najczęściej nocą, aparatem analogowym. Jego zdjęcia są niczym trofea, żeby je wykonać artysta nie raz staje oko w oko z niebezpieczeństwem, prowokuje i ryzykuje. Tkaczyk pokazuje np. pobitych ludzi wracających z imprezy, bezdomnych śpiących na ławkach, czy tajemniczą zawartość garażu, obok którego akurat przechodził. Na jego fotografiach zobaczymy również „obiekty”, pozornie nieciekawe, jak przeładowany śmietnik,  groteskowy tort na stole, czy powieszony, niczym lampa na suficie, miś. Jak sam mówi, jest znudzony i przesycony pozornym pięknem z Photoshopa, które dominuje.

Tematyka „WAR/SAW” odzwierciedla nienasyconą osobowość artysty pozbawioną zahamowań, ale także drzemiącą w niej melancholię i ogromną wrażliwość na otoczenie, w którym żyje. Bezkompromisowe podejście, ryzyko uchwycone w obiektywie Tkaczyka składają się na ekstremalny realizm, obok którego ciężko przejść obojętnie.

„Paweł Tkaczyk, to artysta bardzo wyrazisty, ekscentryczny o ukształtowanym stylu. Cieszymy się, że to właśnie w galerii w lesie (gwl*) odbędzie się jego druga wystawa fotografii – informuje Robby Cyron, właściciel galerii i organizator wystawy. I dodaje „ Obrazy Pawła znajdują się w zbiorach wielu rodzimych i zagranicznych kolekcjonerów sztuki. Dzięki tej wystawie, jego twórczość będą mogli zgłębić kolekcjonerzy fotografii”.

Paweł Tkaczyk rocznik 79’ jest artystą multimedialnym. Maluje od 2008 roku. W swoim portfolio ma ponad 300 obrazów w różnych technikach: malarstwo figuratywne, abstrakcyjne. Wykonał także kilka murali, w tym jeden z Wilhelmem Sasnalem w 2008 roku z okazji OFF Festivalu w Mysłowicach. Inna działalność artystyczna, w której się realizuje to fotografia i muzyka (Warsaw Improvisers Orchestra, Who Cares, Duoton). Tkaczyk ma na swoim koncie ponad dwadzieścia wystaw.

galeria w lesie (gwl*) – powstała, by prezentować i promować dobrą fotografię artystyczną. Ambicją galerii jest udział w tworzeniu rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce. Swoją nazwę galeria zawdzięcza przestrzeni w której się mieści. Warszawskie studio las to prestiżowe studio fotograficzno-filmowe. Industrialne wnętrze studia nadaje galerii niepowtarzalny charakter, jest to miejsce spotkań wielu kreatywnych osób ze świata sztuki, mody i biznesu. W galerii gościło już grono ciekawych fotografów, m.in. Szymon Szcześniak, Kasia Bobula, Mateusz Cyrankowski czy Robby Cyron oraz grupa młodych talentów podczas I edycji wystawy „gwl* YOUNG stars”.

 

Źródło: Galeria w Lesie

Szczegóły

Data:
16.05.2014
Godzina:
19:00 - 22:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria w lesie
ul. Racjonalizacji 6/8
Warszawa, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 501 022 850
Strona internetowa:
http://www.gwl.art.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.