szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

III edycja Warsaw off ART- festiwal niezależnej sztuki

Kategorie wydarzeń:
,

01.10.2020 - 17:00
04.10.2020 - 20:00

III edycja Warsaw off ART

Z początkiem października rusza III edycja Warsaw off ART- największego niezależnego festiwalu niezależnej sztuki w stolicy. Po niewątpliwym sukcesie i dużym zainteresowaniu ze strony odbiorców, kolekcjonerów i miłośników sztuki dwóch poprzednich edycji, ta oddolna inicjatywa już na stałe wpisała się na listę cyklicznych, warszawskich wydarzeń artystycznych . W dniach 1-4 października będziemy mieli okazję uczestniczyć w niebanalnym święcie otwartych wolnych pracowni i artystów. Artystów, których dzięki dużemu zainteresowaniu i licznym zgłoszeniom gościć będzie w tym roku jeszcze więcej.

Założenie przybliżenia twórczości  warszawskich niezależnych artystów i pracowni już w ubiegłym roku otworzyło się na twórców z całego kraju. W tym roku zaś, dzięki ogromnemu zainteresowaniu, wyszło daleko poza jego granicę. Obok artystów z centrum, północy i południa Polski pojawi się artystka, która przybędzie na festiwal aż z Norwegii. Wyjątkowość i międzynarodowy charakter tegorocznej edycji szczególnie podkreśla fakt, że gościć będzie silna grupa cenionych artystów z Czech. Podczas czterech dni zobaczymy blisko trzydziestu artystów, których podejście do materii i treści dzieła wychodzi poza wszelkie schematy, którzy nieustannie przekraczając granicę konwencji, technik, jak i samej wyobraźni, swoją twórczością udowadniają, że „W sztuce nigdy nie można posunąć się zbyt daleko. W sztuce musisz posunąć się za daleko. Taka jest zasada. Jeżeli naprawdę nie posuniesz się za daleko, to powinieneś przestać”.* Obok artystów stawiających pierwsze kroki na swojej drodze artystycznej staną artyści znani i uznani. Będzie moc, ekspresja, humor, niekonwencjonalne podejście do wszelkich technik od malarstwa, przez instalacje, performance, czy rzeźbę.

Piotr Szwabe, 69 ZAPAŁEK,INSTALACJA

Suruvka ZlýHolky, BADGIRLS

Imprezy towarzyszące, wystawy i performance już na stałe wpisały się w repertuar Warsaw off ART. W tym roku zaś, wydłużając czas trwania wydarzenia z dwóch na cztery dni, działając niezależnie od instytucji, miejsca i jakichkolwiek zasad, sprawia, że każdy punkt programu od wystawy, poprzez imprezy towarzyszące po clou inicjatywy, jakim są spotkania z artystami w ich pracowniach i strefach artystycznych, będzie jedynym w sobie wydarzeniem, składającym się na wyjątkową, oddolną inicjatywę, jaką jest Warsaw off ART. Przewrotnie na końcu przytaczając przewrotne hasło trzeciej edycji „Odwołane, Przełożone, Wyłączone” uspokajamy, że my sztuki nie zamierzamy odwoływać, przekładać ani spychać na margines. 

Start 1 października o godz. 17.00. III Niezależną Edycję Warsaw off ART otworzy Wernisaż Czeskiej Sztuki w naszym Centrum Festiwalowym, którym w tym roku jest Kamienica Artystyczna TA3

Podczas kolejnych trzech dni – 2-4 października – zapraszamy do odwiedzania  artystów w ich pracowniach i strefach artystycznych, uczestniczenia w preformencach i wydarzeniach towarzyszących i przede wszystkim do świetnej wspólnej zabawy, przy najlepszej niezależnej sztuce. 

 

Pavel Forman, Self Fee 5

Artystki i Artyści uczestniczący w III niezależnej edycji WOA 2020:

Piotr Ambroziak, Edyta Dzierż, Magda Fokt, Pavel Forman, Karma Fryc i Michał AA. Pokropek / NOT YOUR PICTURES, Kinga Janiak, Kuba Janyst, Tomáš Koudela, Angelika Kordowska, Wojciech Kowalczyk, František Kowolowski, Anka Mierzejewska, Michał Mroczka, Maria Piątek, Gabriela Pienias, Wiktor Polak, Ada Rudyk, Waldemar Rudyk, Marek Schovánek, Zbigniew Sikora, Alek Słoń, Ewa Sho, Marian Stępak, Ivo Sumec, Jiří Surůvka, Piotr Szwabe vel Pisz, Tomasz Tobolewski, Sabina Twardowska, Agnieszka Zawisza.

Pracownie i Galerie są czynne w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-20.00

kuratorzy:
Piotr Ambroziak – pomysłodawca oraz kurator „Warsaw off ART”
Bratka Leligdowicz – współkurator „Warsaw off ART 2020”

 

* Wywiad z J. Messe z 2013 roku „In Art You Have to Go Too Far” Louisiana Channel

Szczegóły

Początek:
01.10.2020 - 17:00
Koniec:
04.10.2020 - 20:00
Kategorie wydarzeń:
,

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.