szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy malarstwa, grafiki i rzeźby – Czułość przestrzeni. Orkiestra Sinfonia Varsovia

Kategorie wydarzeń:
,

30.05.2017 - 19:00
29.06.2017 - 18:00

Czułość przestrzeni – to wystawa malarstwa, grafiki i rzeźby, podczas której zaprezentowane zostaną najciekawsze tendencje i zjawiska w zakresie sztuk plastycznych z uwzględnieniem techniki multimedialnej w dniach 31 maja – 29 czerwca 2017 r.


Tematem przewodnim wydarzenia będzie wielowymiarowe określenie pojęcia przestrzeni. Każdy z ośmiu artystów, biorących udział w wystawie, zdefiniuje przestrzeń w inny, charakterystyczny dla swojej twórczości i wrażliwości sposób. Widz będzie miał okazję zapoznać się z przedstawieniem przestrzeni w architekturze, przestrzeni nakreślonej kolorem i rytmem, przestrzeni odniesionej do kosmosu, przestrzeni, jaka powstaje na skutek relacji człowieka z innym człowiekiem, przestrzeni zawartej pomiędzy człowiekiem, a zwierzęciem, mieszkańcem tej samej planety, w końcu przestrzeni, jaką tworzy człowiek sam z własną duchowością. Prace artystów zostaną umieszczone w pięciu salach z XIX I XX wieku, w dawnym Instytucie, dzisiejszej siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia.

 

W największej z sal znajdą się obrazy artystów, których prace są rozpoznawalne z powodu charakterystycznej techniki, tematu lub koloru. Obrazy Piotra Młodożeńca prezentują czystą gamę kolorów i ekspresję wywodzącą się z uprawianej przez autora grafiki. Tu także spotkamy linearno-kolorystyczne obrazy Anny Wolskiej oraz zawirowane prace Edyty Dzierż. Obrazy Rolanda Piechowskiego oraz Tomasza Awdziejczyka z instalacją znajdą się blisko siebie, ale po przeciwnych stronach. Tych dwóch autorów łączy zainteresowanie przestrzenią wewnętrzną I duchową. Ten zakres przestrzeni jak klamra zepnie Anna Kopijer, której obrazy są wyrazem ekspresji i komunikacji z odbiorcą. Jedną z przestrzeni, z którą mamy do czynienia na co dzień jest architektura i urbanistyka. Aleksandra Supińska przy pomocy instalacji graficznej, użytych materiałów oraz światła zaprosi widzów do miejsc niegdyś odwiedzonych, teraz zapisanych i przetworzonych w przestrzeń nie użytkowej architektury, ale dzieła sztuki.

W ostatniej sali znajdą się rzeźby i obrazy ceramiczne Karoliny Szeląg, nawiązujące do miejsca, dawnego Instytutu Weterynarii, ale przede wszystkim prowokujące do zastanowienia się nad konsekwencjami zawłaszczania przestrzeni i przetwarzania jej przy pomocy środków technicznych w nienaturalny sposób, prowadzący do chęci zapanowania nad instynktem. Uzupełnieniem wystawy będą wydarzenia towarzyszące: wykłady oraz warsztaty z grafiki.

Podczas wykładów dowiemy się między innymi, o tym, jaki jest związek muzyki ze sztuką multimedialną, jakie znaczenie ma kolor w sztukach wizualnych i ile pracy potrzeba, żeby stworzyć własną grafikę.


Artyści:
Tomasz Awdziejczyk, Edyta Dzierż, Anna Kopijer, Piotr Młodożeniec, Roland Piechowski, Aleksandra Supińska, Karolina Szeląg, Anna Wolska

Ekspozycja Czułość przestrzeni mająca miesjce w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia, w budynku Starej Weterynarii, będzie otwarta dla publiczności w dniach od 31 maja do 29 czerwca 2017 r., a czynna codziennie w godzinach od 14.00 do 18.00.

Wernisaż wystawy odbędzie się 30 maja o godzinie 19.00.

fot. (góra) zaproszenie na wystawę Czułość przestrzeni, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
30.05.2017 - 19:00
Koniec:
29.06.2017 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce wydarzenia

Orkiestra Sinfonia Varsovia
ul. Grochowska 272
Warszawa, mazowieckie 03-849 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.