szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Willa Lentza w Szczecinie prezentuje wydarzenie “Swing & Willa”

Kategorie wydarzeń:

28.10.2023 - 15:00
22:00

Willa Lentza

Willa Lentza w Szczecinie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pod tytułem “Swing & Willa”. Już 28 października 2023 roku o godz. 19:00 zabytkowe wnętrza szczecińskiej instytucji wypełni radosny swing. W programie oprócz pokazów tanecznych i filmowych nie zabraknie koncertów muzycznych, debaty eksperckiej i degustacji potraw.

Willa Lentza

Willa Lentza, fot. M. Szałkiewicz

“Swing & Willa” stanowi kolejną odsłonę z cyklu form taneczno-muzycznych organizowanych przez najmłodszą, samorządową instytucję kultury w Szczecinie – Willę Lentza. Do tej pory publiczność miała okazję do zapoznania się z tango, walcem i polonezem. Program wydarzeń nie jest jednak ograniczony wyłącznie do pokazów tańca i w kompleksowy sposób oddaje atmosferę epoki. Styl taneczny będący tematem nadchodzącego wydarzenia powstał w latach 20. XX wieku – energetyczny swing królował wtedy na parkietach w towarzystwie popularnego jazzu.

Wydarzenie “Swing & Willa’ będzie stanowić próbę przybliżenia nie tylko specyfiki tańca, ale w wieloaspektowy sposób wprowadzi publiczność w piękno towarzyszącej mu muzyki. Widzowie będą mieli okazję do wysłuchania koncertu Marca Secary, który w akompaniamencie Big Bandu przywoła magię minionej epoki. Oprócz tego na scenie Willi Lentza wystąpi zespół Swing Lovers. Wieczór zostanie wzbogacony także o pokaz filmu Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”, którego akcja osadzona jest w latach 30. XX wieku w Nowym Jorku. To właśnie w “mieście, które nigdy nie śpi” narodził się swing. Wyjątkowe spotkanie w szczecińskiej instytucji przybliży widzom kulturę Stanów Zjednoczonych także poprzez poczęstunek składający się z charakterystycznych dla Amerykanów potraw.

Wydarzenie poprowadzi znany krytyk filmowy i publicysta – Tomasz Raczek.

Willa Lentza znajduje się w niezwykle urokliwym miejscu – willi dawnej dzielnicy Westend. Wzniesiono ją w latach 1888–1889 dla Augusta Lentza, dyrektora i współwłaściciela Szczecińskiej Fabryki Wyrobów Szamotowych. Dawna rezydencja należy do najpiękniejszych zabytków XIX-wiecznej architektury w Szczecinie. W 2018 roku podjęto wysiłek przywrócenia jej świetności. Rezydencję odrestaurowano z dbałością o najdrobniejsze detale.

Misją Willi Lentza, która zainaugurowała działalność w 2021 roku, jest m.in. promowanie piękna i bliskiego kontaktu ze sztuką, prezentowanie przejawów wyjątkowej kultury duchowej, intelektualnej i materialnej miasta, a także prowokowanie do refleksji nad dziedzictwem kulturowym.

Szczegóły

Data:
28.10.2023
Godzina:
15:00 - 22:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://willa-lentza.pl/wydarzenia/217-Swing_and_Willa

Miejsce wydarzenia

Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84
Szczecin, zachodniopomorskie 70-482 Poland
+ Google Map
Telefon:
91 822 84 84
Strona internetowa:
https://willa-lentza.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.