szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Wirtualna wystawa Polish Modern Glass Art na Targach Sztuki w Budapeszcie

Kategorie wydarzeń:

18 listopada - 08:00
18 grudnia - 17:00

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy Polish Modern Glass Art, przygotowanej na międzynarodowe targi sztuki Art Market Budapest pod auspicjami Fundacji WyspArt. Projekt ma na celu ukazać bogactwo i różnorodność polskiego szkła artystycznego, a także zaprezentować je publiczności w Europie. Wśród 17 prac 9 artystek znajdują się zarówno dzieła utytułowanych twórczyń, jak i prace młodych i ambitnych, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie sztuki. 

Wystawa stanowi swoisty przekrój przez dokonania polskich twórców szkła artystycznego, wywodzących się z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prezentowany jest tu szeroki wachlarz technik szklarskich, tematów, koncepcji rzeźbiarskich. Polska szkoła szkła artystycznego ma długą tradycję, a ośrodki Dolnego Śląska śmiało mogą wyznaczać trendy. 

W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy mają utrudnioną możliwość kontaktu ze sztuką w muzeach i galeriach, a coraz więcej wydarzeń i ludzkich działań przenosi się do sieci, WyspArt proponuje nowoczesną i interaktywną percepcję sztuki, zarazem możliwie jak najbliższą realnemu doświadczeniu. Na stronie internetowej wystawy odbiorcy mogą zobaczyć fotografie obiektów, przeczytać teksty poświęcone dziełom sztuki, a niebawem pojawią się także filmy ukazujące rzeźby, umożliwiające bardziej interaktywny ich odbiór. Zapraszamy do odwiedzenia strony wystawy i śledzenia rozwoju projektu na dedykowanej stronie polishmodernglassart.pl oraz facebookowej stronie Fundacji WyspArt.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz: https://polishmodernglassart.pl/

Szczegóły

Początek:
18 listopada - 08:00
Koniec:
18 grudnia - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Organizator

Fundacja WyspArt
Telefon:
(0048) 0 729 338 854
Email:
fundacja@wyspart.pl
Strona internetowa:
http://wyspart.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.