szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Agnieszki Kopczyńskiej-Kardaś ,,Okna – Alieny Marzenia i codzienność – proces akceptacji. „

Kategorie wydarzeń:

08.06.2019 - 10:00
27.06.2019 - 18:00

Agnieszka Kopczyńska-Kardaś

Na indywidualnej wystawie Agnieszki Kopczyńskiej-Kardaś zostaną zaprezentowane obrazy przedstawiające długi proces zmiany postrzegania swojego miejsca i czasu w życiu i otaczającym świecie. Rejestrację tego procesu tworzą trzy serie obrazów: Okna, Alieny oraz Alieny oswojone, Alieny Akceptacja realizowane na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Ekspozycja ,,Okna – Alieny Marzenia i codzienność – proces akceptacji.” to jednak nie tylko prace malarskie. Artystka po raz pierwszy zdecydowała się także na pokazanie tekstów towarzyszących procesowi twórczemu. Są to przede wszystkim przemyślenia na temat otaczającego świata oraz tematów fundamentalnych dla człowieka: ,,Myślę, że świadomość istnienia w codziennych nieakceptowanych zdarzeniach i sytuacjach jest bardzo trudna. Dla mnie to był długi proces. Próbowałam nazwać moje uczucia. Uświadomiłam sobie, co składa się na codzienność i jak wpływa na moje życie. Są to nowe formy komunikowania się ze światem, walka z wykluczeniem i podziałami. Każdy ma swoje obce elementy z życiu. Każdy ma swoje Alieny.” – czytamy w jednym z fragmentów autorskich notatek.

Artystka na co dzień żyje i tworzy w Gdańsku i porusza się w tematyce malarskiej abstrakcji. To absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Jerzego Ostrogórskiego oraz prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Dyplom uzyskała w 1993 roku.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godz. 19:00.

Szczegóły

Początek:
08.06.2019 - 10:00
Koniec:
27.06.2019 - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Galeria Metamorfozy
ul. Marszałkowska 81 lok. 20
Warszawa, Polska

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.