szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa BEAty Pflanz BRAMY CZASU w Vinci Art Gallery

Kategorie wydarzeń:

09.09.2022
30.09.2022

Beata Pflanz

Vinci Art Gallery zaprasza na wystawę BEAty Pflanz “Bramy Czasu”

„BEAta Pflanz jest artystką, która dokonuje płynnych przejść pomiędzy sztuką i  życiem. Nie tylko żyje obrazami, ale także w nich. Artystka mieszka w swoim obrazie. Jej  twórczość jest odruchem naturalnym, potrzebnym do życia jak oddech”. – Agata Stronciwilk 

Artystka poprzez twórczość wyraża swoje ja i kreuje rzeczywistość. Nie boi się eksperymentów, a wolność odnajduje w abstrakcji. To właśnie niejednoznaczność wypowiedzi jest dla niej tak istotna. Życie staje się sztuką, a sztuka życiem. Tam, gdzie twórca w odważny sposób przelewa swoje emocje na płótno, wyłania się autentyczność. Afirmacja życia w abstrakcyjnej  formie, sztuka, która daje radość i szczęście.

„Kosmosy to cykl pełen volt, zaskakujących kolorystycznie i formalnie.  Od pełnych rozmachu, obfitości barw i bogactwa tekstury „Bram Czasu”, po wysublimowane,  wysmakowane swoimi 50-cioma warstwami „Kolizje Kosmicznej Energii”. Pomiędzy nimi jest  miejsce na jeszcze inne prace. Dlaczego „Kosmosy”? Czym one się jawią? Gdzie niosą?  

Po pierwsze, to oczywiście fascynacja tym co astronomicznie pozaziemskie. Po wtóre,  „Kosmosy” to alegoria naszego Tu i Teraz, codzienności wczorajszej, dzisiejszej i jutrzejszej.  Wyobrażonej. Przyśnionej. Po trzecie, również odkryte i nieodkryte czasoprzestrzenie. Co  naprawdę wiemy o „naszych” kosmosach? Czy one są porównywalne dla każdego, czy  wszyscy mamy własne? – Tak, stawiam pytania. Bo, tworzenie dla mnie jest formą wyrażania  myśli, malarskim przedstawieniem mojej filozofii. I nie mogę/nie potrafię/nie chcę tego  rozdzielić. Dlaczego? Może po to by nie zgubić „Wymiaru”, koloru, formy… Bo, czy będzie to  jeszcze mój „Kosmos”, gdy udzielę dokładnych odpowiedzi i wytłumaczę wszystko? Czy  „Bramy Czasu” będą dalej otwarte?” – BEAta Pflanz 

Wystawa BRAMY CZASU malarstwo BEAty Pflanz
9-30 września 2022r. Vinci Art Gallery

Szczegóły

Początek:
09.09.2022
Koniec:
30.09.2022
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://vinciartgallery.com/wystawy/wystawa-bramy-czasu-malarstwo-beata-pflanz/

Organizator

Vinci Art Gallery
Strona internetowa:
http://vinciartgallery.com/

Miejsce wydarzenia

Vinci Art Gallery
Rynek Śródecki 15/2
Poznań, wielkopolskie 61-126 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://vinciartgallery.com

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.