szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Damiana Bąka „Oświetlenie, a świecenie”

Kategorie wydarzeń:
,

11.06.2022 - 15:00
24.06.2022 - 19:00

Damian Bąk

Galeria Kolekcjoner zaprasza na wystawę Damiana Bąka „Oświetlenie a świecenie” zorganizowaną w ramach Cracow Gallery Week Krakers. 

„Zrozumiałem, że światło które widzę w wyobraźni i staram się urzeczywistnić w swoim malarstwie, jest dla mnie po prostu najwyższym pięknem, na które składa się również niepokój. W mojej świadomości zjawiają się obrazy, z których emanuje blask, wewnętrzne odśrodkowe światło, łuna wyłaniająca się zza postaci, nierzadko zawieszona w powietrzu „kula” światła. Utajony, tętniący żar, który niekiedy przypomina pulsującą świetlistą materię. Wszystkiemu temu towarzyszy jednak zawsze mrok. Dlatego traktuję moje obrazy jako metaforę dualnej natury świata wyrażonej światłem, ale i cieniem”- mówi artysta.

Damian Bąk (ur. 1991 rok) jest artystą malarzem pochodzącym z Kielc, gdzie skończył liceum plastyczne. Akademię Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo ukończył w Krakowie, gdzie obecnie pisze także doktorat. Twórca otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2017 roku  Nagrodę Rektora ASP im. Jana Matejki w Krakowie. 

Twórczość Damiana Bąka zainspirowana jest malarstwem renesansowym i barokowym oraz sztuką artystów takich jak Tintoretto, Caravaggio, George de la Tour, Zurbaran czy Rembrandt. Obrazy Bąka utrzymane w ciemnej, mrocznej konwencji przedstawiają najczęściej sceny rodzajowe. Artysta skupia się na subtelnym operowaniu światłem – odbiciach i kontrastach.

Wystawę można oglądać codziennie w dniach 11.06-24.06. 2022 r. na ul. Piłsudskiego 4, II piętro, sala nr 72 w godzinach 15:00 – 19:00.

Szczegóły

Początek:
11.06.2022 - 15:00
Koniec:
24.06.2022 - 19:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce wydarzenia

Pałac Ogińskich i Potulickich
ul. Józefa Piłsudskiego 4
Kraków, małopolskie 31-109 Poland
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.