szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Darii Solar ŚWIAT 2.0

Kategorie wydarzeń:

25 października - 12:00
15 listopada - 18:00

„Czy widziałeś świat w którym niebo zasiedlają sami mechaniczni bogowie?” Daria Solar, Łódzka artystka, współtwórczyni nominowanego do Oscara filmu Twój Vincent. W swojej wielowątkowej twórczości w poruszający sposób komentuje najnowsze technologie a jej hipnotyzujące postacie ludzkie i cyborgi uwikłane w symboliczną relację z maszynami przerażają i zmuszają do myślenia.

Daria Solar – ŚWIAT 2.0

Kolejnym unikalnym tematem jej malarstwa jest pejzaż wewnętrzny – cykl pejzaży inspirowanych wewnętrznym życiem maszyn, szczególnie naszych komputerów. Tu autorka wkracza w tajemniczy mikroświat podzespołów, złącz, mostów i chipów żeby stworzyć zalane migotliwym światłem, na wpół abstrakcyjne pejzaże, ale też tworzy monumentalne pomniki ludzkich osiągnięć, jak obraz NIKE 2.0, komentujący pierwszy załogowy lot w kosmos firmy SpaceX, obraz dostrzeżony przez przez przedstawicieli firmy. W cyklu Mitologia-Reaktywacja natomiast ożywia mitologiczne postacie w wieloznacznych, XXI-wiecznych kontekstach. Autorka wielką wagę przywiązuje do warsztatu i w niezwykły sposób pokazuje światło.

Spotkania z artystką:

07.11.2020 – sobota 17:00

Leonarda Art Gallery w Centrum Praskim Koneser

Zapraszamy na prezentację ciekawostek z planu filmu Twój Vincent z perspektywy malarki, która poświęciła pół roku życia żeby namalować pół minuty filmu. Autorka podzieli się z Państwem prywatnymi zdjęciami ze studia filmowego, pokaże żmudną technikę malowania i animowania, szalone warunki pracy, jedyne w swoim rodzaju problemy na planie filmowym i proces rekrutacji tych 125 z 5’000 kandydatów. Pani Solar opowie też państwu o mniej znanych faktach życiorysu Van Gogha i ich odbiciu w filmie. „

Daria Solar – ŚWIAT 2.0

14.11.2020 – sobota 17:00

Leonarda Art Gallery w Centrum Praskim Koneser

Oprowadzanie autorskie czyli technologia inspiracją malarza/malarstwa:

” Metafizyczno-technologiczny świat symboli zawarty w pracach Darii Solar z wprowadzeniem z jej własnych ust, czyli oprowadzanie autorskie po wystawie „ŚWIAT 2.0″,  podczas którego autorka opowie Państwu o najnowszych odkryciach i ciekawostkach naukowych, które zainspirowały ją do namalowania jej neo-ludzkich cyborgów i impresjonistycznych przestrzeni z wnętrza komputera. Martwy Anonymous, Centaur czyli ludzko-sztuczny szachista, czy pojedynek: Unia Europejska kontra rosyjskie fake-newsy to tylko zapowiedź zagadnień, o których usłyszycie od Darii Solar.”

Szczegóły

Początek:
25 października - 12:00
Koniec:
15 listopada - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Leonarda Art Gallery
Plac Konesera 8
Warszawa, 03-736 Polska
+ Google Map
Telefon:
513130301
Strona internetowa:
http://leonarda.gallery/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.