szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Dark Side of the Moon” Dobiesława Gały w Espace 22 w Monaco

Kategorie wydarzeń:

24 kwietnia
15 maja

Wystawa odbędzie się w dniach od 24 kwietnia do 15 maja 2024 roku w galerii Espace 22 w Monaco. Organizatorem tego wydarzenia jest Janiak Art, założone przez Dominikę Janiak, która wraz z Niną Ijomone jest kuratorką wystawy.

Dobiesław Gała, Zcyklu Kręgi czasu i zdarzeń, 153×70 cm, mix media 2023

Krakowski artysta Dobiesław Gała wkracza na światową scenę sztuki z wyjątkowymi reliefami, które już teraz wzbudzają zachwyt i inspirację na całym świecie. Jego symboliczne dzieła, stanowiące połączenie rysunku i rzeźby, zyskują uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą, gdzie są prezentowane przez renomowane galerie. Gała, związany z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, szykuje się do kolejnych międzynarodowych wystaw, z najbliższą już 24 kwietnia w Monaco.

Artysta nie tylko zdobywa serca koneserów sztuki na całym świecie, ale również inspiruje muzyków światowej sławy, takich jak Edgar Abraham i Mirosław Muzykant, którzy podczas jazzowego koncertu w Muzeum Śląskim znaleźli inspirację w jego reliefach. Jego nietypowy sposób wyrażania twórczości poprzez reliefy nie tylko fascynuje, ale także prowokuje do refleksji nad ważnymi zagadnieniami współczesności. Gała angażuje się w dyskusję na temat wpływu człowieka na środowisko oraz nieuchronnego działania czasu na materię i procesy myślowe. Jego prace, oparte na koncepcji metaobszarów, stanowią refleksję poznawczą wyższego rzędu, ukazującą zewnętrzną perspektywę rzeczywistości. Poprzez swoje reliefy Gała nie narzuca żadnej ideologii, pozwalając odbiorcom na swobodną interpretację i dialog z dziełem.

Wystawa „Dark Side of the Moon” jest próbą znalezienia odpowiedzi na to, co kryje się po drugiej stronie księżyca. Czy jesteśmy w stanie odkryć tę tajemnicę? Organizatorzy wystawy, jak i sam artysta, są pewni, że to zagadnienie zostanie poddane szerszym dywagacjom podczas odwiedzin w galerii.

Dobiesław Gała (ur. 1975) – doktor habilitowany, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i prodziekan Wydziału Rzeźby. Artysta ostatnim czasie dokonał spektakularnego przełomu na rynku sztuki. Nie bez powodu jego twórczość uznawana jest przez krytyków za nowe początek w polskiej sztuce. Dobiesław Gała jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego. Został również uhonorowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Norymberdze, współpracując ze światowej sławy rzeźbiarzem Timem Scottem. Jego talent został również doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, przyznając mu stypendia. We wrześniu 2023 roku został odznaczony Medalem Gloria Artis za całokształt osiągnięć.

Dobiesław Gała, Z cyklu Zastygłe stalowe rzeki (fragment), 100×100 cm, mix media, 2023

Dobiesław Gała jest artystą ambitnym. Swoje prace prezentował na ponad 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Ostatnie trzy lata zdecydowanie należały do niego. Jego wystawy indywidualne w renomowanych galeriach i muzeach we Włoszech (Treviso i Como) i Lugano w Szwajcarii, świadczą o ogromnym zainteresowaniu koneserów jego nowatorską twórczością. Ostatnie międzynarodowe pokazy prac Dobiesława Gały to m.in: Międzynarodowe Targi Sztuki w Rzymie (wrzesień 2023), Międzynarodowe Targi Sztuki w Padwie (listopad 2023), gdzie jego innowacyjna sztuka zyskała ogromne zainteresowanie wśród uczestników wydarzenia. Obecnie prace Dobiesława Gały można zobaczyć na Biennale Sztuki w Wenecji.

Szczegóły

Początek:
24 kwietnia
Koniec:
15 maja
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.