szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Dzika sztuka” autorstwa Lecha Batora

Kategorie wydarzeń:

31.07.2020 - 19:00
21.08.2020 - 21:00

Wystawa „Dzika sztuka” autorstwa Lecha Batora

„Dzika sztuka” to pełna chlorofilu wystawa realistycznych pejzaży pół ludzi – pół zwierząt w towarzystwie kwiatów i roślin doniczkowych. 

Wystawa „Dzika sztuka” autorstwa Lecha Batora ze współpracą z „Natura i Sztuka”

Czas trwania: 31.07 – 21.08.2020

wernisaż: 31.07 godzina 19:00

Galeria New Era Art, Rynek Główny 27, Pałac pod Baranami, wejście od strony ul. św. Anny

 

 LECH BATOR

Artysta urodził się w 1986 roku. Od najmłodszych lat tworzy dzieła artystyczne. Edukował się na warszawskiej Europejskiej Akademii Sztuk, gdzie miał okazję doskonalić swoje zdolności pod okiem wybitnych polskich twórców, takich jak Franciszek Starowieyski czy Antoni Fałat. W 2010 r. ukończył edukację na projektowaniu graficznym. Choć początkowo pasjonowały go formy graficzne, to wkrótce to płótno i farby stały się jego środkiem wyrazu. Malarstwo tego artysty wywodzi się z grafiki – Lech Bator tworzy malarskie collage’e wykonane na płótnie, zestawia ze sobą realistyczne pejzaże z odrealnionymi postaciami pół ludzi – pół zwierząt.

Lubi bawić się konwencjami, zwodzić widza, intrygować. Korzysta z powszechnie rozpoznawalnych symboli, lubi też komiks i graffiti. Często powtarza motyw jelenia na rykowisku. Ten symbol malarskiego kiczu u tego twórcy umieszczany jest w odrealnionej przestrzeni. Specyficzne postacie z jego dzieł zdają się być znajome, a stonowana kolorystyka płócien wywołuje nostalgię i buduje oniryczny nastrój.

 

 

 

 

WYSTAWY:

2019 – wystawa malarstwa w Teatrze 6 Piętro w Pałacu kultury w Warszawie (w ramach

projektu sztuka na szóstkę)

2018 – autorska wystawa grafik, Warszawskie Centrum Kulturalne, Warszawa

2018 – wystawa grafik w Warszawskim Centrum Kulturalnym

2018 – wystawa w Galerii Art Jed Gallery – St. Moritz, Szwajcaria

2017 – wystawa indywidualna na terenie zabytkowej fortyfikacji Fort Mokotów, Warszawa

2014 – Galeria YES (Poznań)

2013 – „Tuż za rogiem” – BrowArt (Wroclaw) „Hokus Pokus” – Galeria Strefa A w Krakowie

2012 – wystawa w Galerii van den Berg

2011 (Warszawa) – „Jakiego Koloru jest miłość?” w Skwer (Filia Fabryki Trzciny), Warszawa „Retrospekcja”, Galeria Classix Nouveaux

2010-„Gabinet Osobowości” – Galeria MiTo (Warszawa) – „Wnętrze miasta” – Arteria Gallery (Warszawa)

„Natura i sztuka”

Natura i Sztuka to grupa przyjaciół, którzy kochają kwiaty, rośliny i sztukę. Mamy kwiaciarnie przy ul. Mogilskiej 51 oraz przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 13 w Krakowie. W każdej – drewno, kamień i woda towarzyszą kwiatom i roślinom, a szum wody miło wpływa na relaks, w kontakcie z naturą, naszych Gości. Zapraszamy do wspaniałego świata kwiatów i roślin doniczkowych. Mnóstwo cudnych okazów dla miłośników chlorofilu. Możesz wybrać coś na super prezent lub uzupełnić miejsce w domu o nowego, zielonego przyjaciela. Obsługa chętnie Ci pomoże w doborze odpowiedniej rośliny dla Ciebie i Twoich futrzastych przyjaciół. Daj się ponieść dżunglastej fantazji.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/304483007422078/

Szczegóły

Początek:
31.07.2020 - 19:00
Koniec:
21.08.2020 - 21:00
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.