szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa EFEKT MOTYLA w galerii Arttrakt we Wrocławiu

Kategorie wydarzeń:

09.04.2021 - 08:00
14.05.2021 - 17:00

Wystawa EFEKT MOTYLA w galerii Arttrakt we Wrocławiu

Pomimo trwającej epidemii i związanego z nią ograniczeń funkcjonowania instytucji kultury, galeria Arttrakt serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej EFEKT MOTYLA. Odbędzie się ono w formie online, a sama wystawa odnosi się do procesów będących przyczyną tych trudnych czasów. Chcielibyśmy z okazji tej wystawy móc spotkać się zarówno z Państwem jak i z artystami, dlatego o oficjalnej dacie zakończenia będziemy na bieżąco informować.

EFEKT MOTYLA

Wyobraź sobie wizję świata, gdy w jednym rzędzie stoją zwierzęta, insekty, bakterie, mikroby, rośliny, minerały, różnego rodzaju związki organiczne, wytwory technologii, planety oraz ich mieszkańcy, a także ludzie. Ta postantropocentryczna, równościowa wizja, zdaje się być kusząca w obliczu widma kryzysu cywilizacyjnego, zmian klimatycznych i technologicznych. Czy teraz, gdy powoli zdajemy sobie sprawę z własnej arogancji i narcyzmu, idee  nawołujące do zejścia człowieka z piedestału mogą się urzeczywistnić? Czy możemy nagle spojrzeć na świat oczami zwierzęcia bądź drzewa? Czy to w ogóle możliwe?

Snucie nowej wizja świata w tej sytuacji zdaje się  być zajęciem o tyle ciekawym, że jest podróżą w nieznane, nieznane zaś oprócz lęku budzi fascynacje. Mamy niepowtarzalną okazje być świadkiem przemian, a sztuka jako czuły sejsmograf reaguje i pozwala nam widzieć więcej.
Jakie są możliwe scenariusze, jakie emocje towarzyszą nam dzisiaj po dziwnym lecie 2020 o którym pisała Olga Tokarczuk w Czułym Narratorze? „Dziś-gdy mija dziwne lato 2020-nie wiemy, co będzie (…). Najważniejszym skutkiem wydaje się złamanie głęboko uwewnętrznionej narracji, że kontrolujemy świat i jesteśmy Panami stworzenia.”

Ida Smakosz-Hankiewicz

Zaproszeni artystki/ści: Jagoda Dobecka, Monika Chlebek, Dawid Czycz, Michał Minor, Rafał Wilk, Jarek Jeschke, Michał Jankowski, Natalia Bażowska, Michał Gątarek, Jacek Sroka, Piotr Blajerski, Ewa Goral, Ryszard Górecki

Szczegóły

Początek:
09.04.2021 - 08:00
Koniec:
14.05.2021 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Organizator

galeria Arttrakt
Strona internetowa:
www.arttrakt.pl

Miejsce wydarzenia

galeria Arttrakt
Ofiar Oświęcimskich 1/1
Wrocław, 50-069 Polska
+ Google Map
Telefon:
502 581 905
Strona internetowa:
www.arttrakt.pl

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.