szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

WYSTAWA ŚWIATŁO REMBRANDTA I INNE HISTORIE fotografie Ewy Ćwikły

Kategorie wydarzeń:

28 maja - 12:00
25 czerwca - 16:00

Ewa Ćwikła

Vinci Art Gallery zaprasza na wystawę fotografii Ewy Ćwikły „ŚWIATŁO REMBRANDTA I INNE HISTORIE” 

Już od 28 maja w Vinci Art Gallery w Poznaniu rozpocznie się wystawa ŚWIATŁO REMBRANDTA I INNE HISTORIE. Galeria przedstawi fotografie mieszkającej w Holandii Polki, której prace są nasycone mroczną, barokową atmosferą. Artystka w oryginalny sposób nawiązuje do tradycyjnej sztuki flamandzkiej Złotego Wieku, co uwidacznia się w charakteryzacji modelek i wyjątkowym nastroju obecnym na jej zdjęciach. 

Dzięki licznym odwiedzinom w holenderskich muzeach i miłości do malarstwa XVII wieku, artystka wypracowała autentyczny sposób obrazowania, a bezbłędna technika i precyzja w użyciu światła, którą się posługuje, została doceniona w wielu prestiżowych konkursach. Te niezwykłe, elektryzujące efekty, nazywane technicznie „światłem Caravaggia” czy też „światłem Rembrandta” nie biorą się tylko z maniery. Ewa Ćwikła do fotografii podchodzi w szczególny sposób, czyniąc ją sposobem na eksplorację własnego wnętrza i ukazując osobiste historie poprzez kreacje obiektywu.

Prace Ewy Ćwikły odbiegają od oczekiwań stawianych współczesnej fotografii. Precyzyjnie skonstruowane, pozbawione patosu fotografie wypełnia mrok i niepokój. Artystka zaprasza nas do świata bogatego w odniesienia, nad którym unosi się aura holenderskiego malarstwa.

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych miasta Poznań.
#poznańwspiera

———–
Godziny otwarcia w czasie trwania wystaw:

wt-pt 12.00 – 18.00

sob 11.00 – 14.00

Szczegóły

Początek:
28 maja - 12:00
Koniec:
25 czerwca - 16:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://vinciartgallery.com/wystawy/wystawa-swiatlo-rembrandta-i-inne-historie-cwikla/

Organizator

Vinci Art Gallery
Strona internetowa:
http://vinciartgallery.com/

Miejsce wydarzenia

Vinci Art Gallery
Rynek Śródecki 15/2
Poznań, wielkopolskie 61-126 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://vinciartgallery.com

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.