szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa grafik Henriego de Toulouse-Lautreca

Kategorie wydarzeń:

06.11.2021 - 08:00
31.01.2022 - 17:00

rynekisztuka.pl

Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20 zaprasza na wystawę grafik Henriego de Toulouse-Lautreca w Suwalskim Ośrodku Kultury. W piątek 12 listopada o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż z udziałem Dariusza Matyjasa – kolekcjonera sztuki i właściciela prezentowanych zbiorów.

Paryż oczami Henriego de Toulouse-Lautreca

Henri de Toulouse-Lautrec – francuski malarz i grafik, twórca litografii, jeden z czołowych przedstawicieli postimpresjonizmu uznawany za współczesnego ojca plakatu. Na potrzeby paryskiego przemysłu rozrywkowego stworzył pierwszy plakat reklamowy. Prace francuskiego artysty przedstawiają XIX-wieczny Paryż, fascynującą go dzielnicę Montmartre, wszystkie miejsca, z którymi związana była tamtejsza bohema artystyczna – kabarety (w tym słynne Moulin Rouge), teatry, domy publiczne. De Toulouse-Lautrec był wnikliwym obserwatorem, który z wielką sympatią kreślił w swoich pracach tętniące życiem paryskie ulice i ich mieszkańców.

Prace prezentowane na wystawie pochodzą z lat 1891-1900 i należą do kolekcji Dariusza Matyjasa. Oprócz plakatów zaprezentowany zostanie cykl intymnych wizerunków kobiet pt. “Elles”, który pochodzi z unikatowej serii wydanej w 1952 roku w Monte-Carlo przez André Saureta. Tytuły oraz datowanie pochodzą z oryginalnych prac Henriego de Toulouse-Lautreca. Afisze zostały wydane w 1967 roku w znakomitej jakości z wiernymi w treści i kolorystyce podobiznami plakatów wykonanymi w identycznej jak oryginały technice litografii barwnej, przez słynne Atelier Mourlot Freres w Paryżu. 

Szczegóły

Początek:
06.11.2021 - 08:00
Koniec:
31 stycznia - 17:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://soksuwalki.eu/henri-de-toulouse-lautrec-wystawa-grafiki/

Organizator

Suwalski Ośrodek Kultury
Strona internetowa:
https://soksuwalki.eu

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Współczesnej „Chłodna 20”
ul. Noniewicza 71
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
87 566 42 11
Strona internetowa:
https://soksuwalki.eu

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.