szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Grzegorza Przyborka – Miejska Galeria Sztuki w Łodzi

Kategorie wydarzeń:

17 czerwca
14 sierpnia

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy ,,Cisza” Grzegorza Przyborka, który odbędzie się 16 czerwca o godz. 18:00. Wyjątkowa ekspozycja fotografii będzie prezentowana do 13 sierpnia 2023 roku.

,,Cisza jest przywilejem namysłu, pozwala doświadczać głębi refleksji drzemiących w człowieku i poszukiwać własnej drogi – charakteru twórczego. Cisza, jako środek wyrazu i środowisko do życia, jest również obecna wewnątrz precyzyjnie przemyślanych i zaprojektowanych światów istniejących w pracach Grzegorza Przyborka – artysty, który poprzez fotografię, zaprasza widzów do swobodnego poruszania się w obszarze własnej wyobraźni.

Poparte wewnętrznym skupieniem wiarygodne kadry i obiekty autora publiczność będzie miała szansę oglądać już od 16 czerwca w jednej z przestrzeni Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, podczas retrospektywnej wystawy CISZA, która stanowi część programu tegorocznego Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Wystawa jest obrazem podróży, zapisem sięgania do przeszłości artysty – blisko pięciu dekad pracy twórczej, podczas których powstały rozpoznawalne serie fotografii inscenizowanej, m.in. „Wspomnienia z Arles”, „Cywilizacje”, „Hotel Europa”, „Thanatos”, jak również najnowsza „Seria covidowa”.

Grzegorz Przyborek korzystając z fotografii, na pewnym etapie twórczym, podjął decyzję, by nie traktować medium niczym lustra i nie zajmować pozycji jedynie biernego obserwatora sytuacji zastanych, lecz konstruktora niekiedy wyjątkowo skomplikowanych scen – planów zdjęciowych. Stąd też w Ośrodku Propagandy Sztuki, poza czołowymi seriami fotografii artysty – dokumentami wieńczącymi złożone cykle produkcyjne obrazu, zostaną zaprezentowane również grafiki, rysunki koncepcyjne, samodzielne instalacje oraz wybrane obiekty, które budowały kadry. Umożliwi to widzom sprawdzenie indywidualnych cech sfotografowanych przedmiotów, i skonfrontowanie ich siły w oderwaniu od obrazu.

Wystawie towarzyszyć będzie bogato ilustrowany album „W dzikie wino zaplątani”, który gromadzi ważne dla autora wspomnienia i przemyślenia” Dominika Pawełczyk. 

Grzegorz Przyborek

Grzegorz Przyborek, Gdy rozum śpi, budzą się demony wg F. Goya, z serii covidowej

Wystawa Grzegorza Przyborka powstała przy wsparciu Fotofestiwalu, w ramach cyklu wystaw prezentujących wybitnych twórców łódzkiej sceny artystycznej.


Miejska Galeria Sztuki w Łodzi
Ośrodek Propagandy Sztuki, park im. H. Sienkiewicza
WERNISAŻ: 16.06.2023, godz. 18.00
kuratorka: Dominika Pawełczyk
Termin wystawy: 16 czerwca – 13 sierpnia 

Szczegóły

Początek:
17 czerwca
Koniec:
14 sierpnia
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi
Henryka Sienkiewicza 44
Łódź, łódzkie 90-009
+ Google Map
Telefon:
42 674 10 59

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.