szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Spotkanie z obrazami” Jarosława Modzelewskiego

Kategorie wydarzeń:

20 października
25 listopada

Jarosław Modzelewski

Już 20 października o godz. 19:00 odbędzie się wernisaż drugiej prezentacji dzieł Jarosława Modzelewskiego we wrocławskiej Galerii Arttrakt. Wystawa „Spotkanie z obrazami” potrwa do 25 listopada 2023 roku i wprowadzi publiczność w wymiar osobistej mitologii malarza.

Jarosław Modzelewski jest jednym z najważniejszych polskich artystów współczesnych, a figuratywne kadry rzeczywistości należą do charakterystycznych elementów jego twórczości. W ośmiu nowych pracach, powstałych na przestrzeni ostatniego roku, artysta daje się poznać jako czuły obserwator codzienności. Najnowsze obrazy współtwórcy legendarnej Gruppy coraz częściej przedstawiają publiczności jego samego. To malarstwo refleksyjne i nostalgiczne, dla którego jak sam podkreśla – źródłem jest pewnego rodzaju tęsknota, ale również obojętność świata, który trwa. Modzelewski w intuicyjny sposób zachowuje niby zwyczajne fragmenty codzienności, prezentując odbiorcy ich niezwykły wymiar.

Jarosław Modzelewski (ur. 1955) – malarz, rysownik, pedagog; profesor warszawskiej ASP, współtwórca (w latach 1982-1992) Gruppy, uznawany za jedną najbardziej znaczących osobistości polskiej sztuki współczesnej. Prace zaprezentowane w Galerii Arttrakt na wystawie „Spotkanie z obrazami” ukazują nurt w twórczości artysty poświęcony człowiekowi i jego egzystencji.

JAROSŁAW MODZELEWSKI „SPOTKANIE Z OBRAZAMI”
CZAS TRWANIA WYSTAWY: 20.10 – 25.11.2023
WERNISAŻ: 20.10 (piątek), g. 19:00
KURATORKA: Ida Smakosz-Hankiewicz

Szczegóły

Początek:
20 października
Koniec:
25 listopada
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://arttrakt.pl/jaroslaw-modzelewski-spotkanie-z-obrazami/

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Współczesnej „Arttrakt”
Ofiar Oświęcimskich 1/1
Wrocław, Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.