szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa “Jej portret” w Galerii Stalowa

Kategorie wydarzeń:

10.11.2022 - 12:00
10.12.2022 - 17:00

Dominika Kedzierska

Galeria Stalowa zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej “Jej portret”, który odbędzie się 9 listopada 2022 roku o godz. 19.00. Swoje prace zaprezentuje aż 18 artystów w tym m.in. Dominika Kędzierska, Marek Działek i Agnieszka Żak-Biełowa. Wystawa potrwa do 10 grudnia bieżącego roku.

Jedną z głównych bohaterek wystawy będzie Dominika Kędzierska (ur. 1996) – malarka pochodząca z Rzeszowa. Artystka tworzy w nurcie fotorealizmu, a jej prace charakteryzują się łączeniem wizerunków kobiet z przedstawieniami naturalnych krajobrazów. Kędzierskiej udało się wypracować własny, unikalny styl, w którym dbałość o szczegóły łączy się ze stonowaną, kojącą paletą barw. Na wystawie “Jej portret” zostaną zaprezentowane prace z cyklu “Reflections” ukazujące kobiece wizerunki na tafli wody.

“Cykl ,,Reflection’’ zainspirowała wizyta w Musee de l’Orangerie w Paryżu. Ogromne wrażenie wywarły na mnie ,,Nenufary” – kilkumetrowe płótna autorstwa Claude Moneta. Format prac również jest większy niż zazwyczaj. Obrazy mają ponad metr szerokości.” – Dominika Kędzierska

Wśród artystów, których obrazy będziemy mieli okazję zobaczyć na wystawie znajdą się również Agnieszka Beer, Jerzy Cichecki, Paweł Cielątkowski, Piotr Cielątkowski, Marek Działek, Ilona Foryś, Marzena Hettich-Uryszek, Piotr Kachny, Marcin Kędzierski, Włodzimierz Krężlewicz, Martyna Kublin, Jolanta Mikuła, Daria Ostrowska, Olha Tokar, Viola Tycz, Marcin Ziółkowski oraz Agnieszka Żak-Biełowa.

„Artyści portretują kobietę nie tylko uwzględniając jej fizyczność, pokazując jej piękno i wdzięk, ale także starają się oddać jej złożony charakter. Na wystawie prezentujemy także prace ukazujące kobiece ikony współczesnej popkultury, przedstawienia feminizujące, portrety symboliczne i emocjonalne, ale również poetyckie i natchnione obrazy, ilustrujące głębię i wrażliwość psychiki.” – Konrad Kwas

Wernisaż wystawy: 9 listopada 2022 roku o godz. 19.00, Galeria Stalowa w Warszawie.

Patronami medialnymi wydarzenia są Rynek i Sztuka oraz Radio Kolor.

Szczegóły

Początek:
10.11.2022 - 12:00
Koniec:
10.12.2022 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria STALOWA
Stalowa 26
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.