szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Końcoworoczna 2024 ASP Kraków

Kategorie wydarzeń:

9 czerwca
16 czerwca

Wraz z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zapraszamy na Wystawę Końcoworoczną, która jest podsumowaniem działań artystycznych studentów i studentek uczelni. Ekspozycja jest okazją do zapoznania się z pracami stworzonymi przez młodych twórców i twórczynie kształtujących oblicze najstarszej polskiej uczelni artystycznej. Wystawy, które będą miały miejsce w różnych lokalizacjach, potrwają od 9 do 16 czerwca 2024 roku.

Wernisaże wystaw rozpoczną się już 9 czerwca (niedziela) o godz. 10:00. W przedsięwzięciu bierze udział aż 7 wydziałów, 9 kierunków i aż 900 osób studiujących w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Osoby artystyczne wystawiające swoje prace to zarówno debiutujący, jak i uczestniczący w prestiżowych przeglądach i zwycięzcy oraz laureaci ważnych konkursów artystycznych. Wszyscy będą prezentować dzieła, nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące.

materiały prasowe ASP Kraków

Wystawa Końcoworoczna to także efekt spotkania młodych artystów tworzących pod okiem doświadczonych dydaktyków. Żywiołowość przypisana młodości zostaje mistrzowsko prowadzona przez wrażliwość i doświadczenie najlepszych artystów.

Szczegółowy harmonogram otwarć Wystawy Końcoworocznej 9 czerwca:

  • 10:00 – Wernisaż prac studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki (u. Lea 27-29)
  • 12:00 – Wernisaż prac studentów Wydziału Rzeźby i Wydziału Malarstwa (pl. Matejki 13)
  • 13:00 – Wernisaż prac uczestników kursu Młoda Akademia, realizowanych w ramach programu Kulturystyka (pl. Matejki 13)
  • 14:00 – Wernisaż prac studentów Wydziału Intermediów (ul Berka Joselewicza 23)
  • 16:00 – Wernisaż prac studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Wydziału Grafiki (ul. Syrokomli 21)
  • 18:00 – Wernisaż prac studentów Wydziału Form Przemysłowych (ul. Smoleńsk 9)

materiały prasowe ASP Kraków

Wystawy będzie można oglądać do 16 czerwca 2024 roku. W czwartek, 13 czerwca, odbędzie się spotkanie, podczas którego uhonorowani zostaną Przyjaciele i Mecenasi Akademii. Wydarzenia to będzie okazją do poznania wszystkich, którzy są bezpośrednio zaangażowani w kreację młodej sztuki.

 

Szczegóły

Początek:
9 czerwca
Koniec:
16 czerwca
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
pl. Jana Matejki 13
Kraków, Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.