szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Magdaleny Pastuszak „Deep – głębia” w Galerii Lufcik

Kategorie wydarzeń:
,

15.03.2016 - 11:00
30.03.2016 - 19:00

Dnia 15 marca 2016r. w Galerii Lufcik rozpocznie się wystawa Magdaleny Pastuszak pt. „Deep – głębia”. Zakończy się ona finisażem 30 marca o godzinie 19:00.

patronat_medialny_rynekisztuka„…Sztuka jest dla mnie autoterapią. Zwykle aktywność artystyczna kojarzona jest ze sferą ludzkich emocji. Terapia ta ułatwia ujawnienie wewnętrznych doświadczeń oraz uczuć, wyrażonych poprzez medium jakim się staję w procesie twórczym, zarówno w sposób świadomy jak i nieświadomy. Uwolnienie negatywnych, czy pozytywnych, często tłumionych emocji jest pierwszym krokiem na drodze do zmiany wewnętrznej oraz samopoznania. Takie wewnętrzne oczyszczenie jest możliwe, między innymi, dzięki zjawisku projekcji, które zachodzi wtedy, gdy artysta zawiera ważne, nieświadome treści natury psychologicznej w dziele twórczym. Odreagowanie emocjonalne powiązane jest również ze zmianami o charakterze biochemicznym w organizmie. Artystę możemy porównać do szamana a „szaman artysta” – tak ładnie brzmi…” [Magdalena Pastuszak]

Magdalena Pastuszak – adiunkt, starszy wykładowca na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, PJATK w Warszawie. Doktorat –Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Artystycznym, dziedzina sztuki plastyczne, dyscyplina sztuki piękne, specjalność grafika, pod kierunkiem prof. sztuk filmowych Ireny Nawrot – Trzcińskiej, kierownik Zakładu Wiedzy Wizualnej – UMCS. Skończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom z komunikacji wizualnej u prof. Władysława Pluty. Działalność artystyczna i dydaktyka: grafika interdyscyplinarna, projektowanie graficzne, projektowanie alternatywne, grafika wydawnicza, ilustracja. Członek sekcji grafiki OWZPAP.

Magdalena Pastuszak „Deep – głębia”
Czas: 
15.03-30.03.2016r.
Miejsce: Galeria Lufcik, ul. Mazowiecka 11a
Finisaż: 30.03.2016r. godz. 19:00

Szczegóły

Początek:
15.03.2016 - 11:00
Koniec:
30.03.2016 - 19:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria Lufcik
Mazowiecka 11 a
Warszawa, 00-052 Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.