szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa malarska „CZYSTOŚĆ” Joanna Głażewska / Katarzyna Środowska

Kategorie wydarzeń:

09.07.2022 - 12:00
13.08.2022 - 16:00

Vinci Art Gallery

W dniach 9 lipca – 13 sierpnia Vinci Art Gallery zaprasza na wystawę pt. „CZYSTOŚĆ” Joanny Głażewskiej oraz Katarzyny Środkowskiej. Motywem przewodnim wydarzenia jest kontrastowe zestawienie sposobów przedstawiania abstrakcji.

Prace prezentowane na wystawie – choć różnią się formą – stanowią harmonijnie uzupełniającą się jedność. Artystki posługują się podobnymi paletami barw tworząc przy tym osobiste, wyrażane w oparciu o różne techniki malarskie obrazy o wyraźnym ładunku emocjonalnym. Symboliczne spotkanie Głażewskiej i Środkowskiej w przestrzeni wystawienniczej to dialog dwóch, dominujących we współczesnej sztuce narracji na temat abstrakcji.

Twórczość Katarzyny Środkowskiej wypełnia spokój i kontemplacyjna aura, a wszystko za sprawą minimalizmu, w którym geometria splata się ze wszystkimi odcieniami błękitu. Dla artystki charakterystyczna jest formalna asceza, przejrzystość kształtów i stonowane barwy. Precyzyjna kompozycja prac Środkowskiej i staranne cieniowanie poszczególnych figur stwarzają wrażenie trójwymiarowości.

Dla Joanny Głażewskiej proces twórczy stanowi metodę radzenia sobie z problemami, niemal arteterapię. Artystka zmienia jednak środek ciężkości i kieruje efekt terapeutyczny w stronę odbiorcy sztuki dostarczając mu niezbędną witaminę D i endorfiny. Twórczość Głażewskiej pulsuje energią i iskrzy się od barw, pełnych ciepła, słodyczy i witalności.

Nie bez znaczenia pozostają tytuły, jakie obie artystki nadały swoim pracom. “Wytchnienie”, “Wolność” i “Błogość” – zapraszają w podróż ku letniej beztrosce.

Szczegóły

Początek:
09.07.2022 - 12:00
Koniec:
13.08.2022 - 16:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://vinciartgallery.com/wystawy/wystawa-czystosc-joanna-glazewska-katarzyna-srodowska/

Miejsce wydarzenia

Vinci Art Gallery
Rynek Śródecki 15/2
Poznań, wielkopolskie 61-126 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://vinciartgallery.com

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.