szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa malarstwa Justyny Pennards-Sycz w CK Agora

Kategorie wydarzeń:

20.09.2013 - 19:30
16.10.2013 - 15:00

patronat rynekisztuka.plProjekt pt. „Poszukiwanie Rzeczywistości” stanowi rozwinięcie problematyki tożsamosci jednostki w świetle tezy, że obiektywna rzeczywistość nie istnieje. Jest to forma artystycznej podróży po miejscach mniej lub bardziej realnych, w której artystka podejmuje rozważania na temat natury ludzkiej – zarówno w kontekście jej fizycznej, jak i duchowej formy. Abstrakcyjne płótna zgromadzone na wystawie reprezentują naturalną tęsknotę człowieka za niezwykłością dnia codziennego – są próbą odpowiedzenia na pytanie o kolor, smak, zapach życia, które z czasem pokrywają się szarym cieniem banalności. „Poszukiwanie Rzeczywistości” jest akceptacją ograniczeń świata zewnętrznego, na gruncie których można zbudować własny dom.

Pierwsza wystawa Justyny Pennards-Sycz w Polsce jest wynikiem poszukiwań własnej przestrzeni w rzeczywistości pełnej sztucznych granic. Czasem absurdalna i groteskowa, chwilami pełna życia i radości – wielokrotna zmiana kraju zamieszkania była dla artystki możliwością zmierzenia się z pytaniem: „Kim jestem?”. Stanowiła ona również motor napędowy dalszego poszukiwania ukrytych znaczeń w otaczającym nas świecie.

Justyna Pennards-Sycz

Malarka, ekonomistka i tłumaczka polskiego pochodzenia, aktywna działaczka grupy artystycznej „Fundacja Absoluut” w Amersfoot (Holandia). Wychowana w Gliwicach pod okiem nauczycieli akademickich, ojca – astronoma i fizyka, oraz matki – chemiczki. W 1982 roku, ze względu na napiętą sytuację polityczną i gospodarczą kraju, rodzina podjęła decyzję o emigracji. Początkowo Niemcy, później Francja i Holandia. Wczesne próby twórcze oraz głęboko zakorzeniony przez rodzinę szacunek dla sztuki wysokiej zaowocowały studiami w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Utrechcie (specjalizacja: malarstwo) oraz dalszym rozwojem w duchu malarstwa abstrakcyjnego. Współautorka licznych projektów artystycznych, popularyzujących sztukę w przestrzeniach publicznych (m.in. Hotel Bloom, Livebuild).

Justyna_Pennards_Sycz_w_CK_AGORA

Wystawy indywidualne

• Galeria Sztuki 1664 w Amersfoort (2013)

• Galeria Sztuki Abstrakcyjnej Jenne Renes w Utrechcie (2011, 2012);

• Galeria Sztuki Galerie Absoluut w Amersfoort (2011).

Wystawy grupowe

• Wystawa Letnia „Ziemia” w Gemeentemuseum w Hadze (2013);

• Targi Sztuki Art Expo Krakow, Krakow (2013)

• Galeria Sztuki Abstrakcyjnej Jenne Renes w Utrechcie (2013);

• Stadsgalerie Breda (2013); • Museum Flehite w Amersfoort (2012);

• Kolekcja Banku Rabobank w Utrechcie (2011-2012);

• Current Gallery w Baltimore, USA (2011);

• Galeria Sztuki Galerie Absoluut w Amersfoort (2011);

• Stadsgalerie Breda (2011); • Galerie Joghem w Amsterdamie (2010);

• Exposure, HKU w Utrechcie (2010);

• Wystawa Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Hallein (2008);

• Museum Casteelse Poort w Wageningen (2005).

www.justynasycz.com | www.facebook.com/JustynaPennards | www.pinterest.com/justynasycz§2

Poszukiwanie FB

Centrum Kultury AGORA jest miejscem otwartym na dialog: zarówno z przestrzenią, jak i z człowiekiem. Otwartość, wielowymiarowość i nowoczesność to wyznaczniki Centrum jako instytucji samorządowej. AGORA jest ośrodkiem kulturalnym, którego celem jest szeroko rozumiana promocja kultury, a także wielokierunkowa, otwarta działalność edukacyjna i artystyczna. Nazwa placówki nawiązuje do starożytności. Agora w miastach starożytnej Grecji była głównym placem, centrum, wokół którego toczyło się życie polityczne i religijne. Tutaj również odbywały się zgromadzenia obywateli. Do takich idei nawiązuje współczesna wrocławska AGORA, która ma być miejscem spotkań, dyskusji, działalności mającej pobudzać odbiorców do zaangażowania w rozwój indywidualny oraz kreowanie przestrzeni publicznej. Oprócz stałych zajęć o charakterze warsztatowym w CK AGORA realizowane są projekty o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym: koncerty, spektatkle, wystawy, festiwale, imprezy plenerowe, konferencje popularno-naukowe. Centrum stwarza także możliwość integracji twórców i środowisk kulturalnych, zarówno profesjonalnych jak i amatorskich. Realizacja projektów oparta jest na współpracy z licznymi instytucjami kultury i oświaty, organizacjami pozarządowymi, środowiskiem artystycznym, osobami i firmamy, którym nie tylko zawodowo bliskie są sprawy związane z kulturą.

Opieka kuratorska: Kama Wróbel

CK Agora

Patronat honorowy nad wystawą objęła Ambasada Holandii w Polsce.

Wystawę uświetni degustacja win marki Pieroth (http://www.pieroth.com.pl)

Szczegóły

Początek:
20.09.2013 - 19:30
Koniec:
16.10.2013 - 15:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce

Polska + Google Map

Organizator

Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej
Telefon:
+48 (71) 715 63 10
Email:
biuro@media-work.pl
Strona internetowa:
http://media-work.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.