szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Michała Stonawskiego “To, co widzę, nie jest tym, co widzę”

Kategorie wydarzeń:

23.07.2022 - 12:00
02.10.2022 - 19:00

Michał Stonawski

Bunkier Sztuki zaprasza 22 lipca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Michała Stonawskiego “To, co widzę, nie jest tym, co widzę”. To pierwsza tak obszerna prezentacja twórczości tego artysty, której kuratorką jest Agnieszka Mazoń. Zwiedzający będą mieli okazję odwiedzić wystawę do 2 października bieżącego roku. 

“To, co widzę, nie jest tym, co widzę” obejmuje ponad 50 dzieł Michała Stonawskiego powstałych w ciągu ostatnich 15 latach. Artysta szuka piękna w rozpadzie i surowej estetyce codzienności, a jego obrazy olejne przypominają trójwymiarowe obiekty malarskie. Zwiedzający będą mieli szansę zobaczyć kartonowe pudła, szafki, szynki i kontener na śmieci.

Artysta wraca do problematyki poruszanej w jego wczesnych pracach, które przedstawiały niszczejące, pokryte farbą meble w pracowni Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Obecnie Stonawski kontynuuje tę strategię. Korzysta z przedmiotów codziennego użytku i eksponuje za ich pomocą upływ czasu. Artysta stawia odbiorcą wyzwanie, łączy iluzję, element zaskoczenia oraz sentymentalne wspomnienia.

Wystawa obydwa się w przestrzeni piwnicy Pałacu Potockich, przez co realistyczne obiekty pozornie stają się niewidoczne dla widzów. Pojawia się zatem pytanie – mamy do czynienia z elementem wyposażenia czy raczej obiektem malarskim? Prace Stonawskiego pokazują, że piękno istnieje nawet w prozaicznych przedmiotach i miejscach, wszędzie tam, gdzie nikt się tego nie spodziewa. “To, co widzę, nie jest tym, co widzę” to eksploracja granic i funkcji sztuki, a także roli samego artysty.

Szczegóły

Początek:
23.07.2022 - 12:00
Koniec:
02.10.2022 - 19:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
ul. Rynek Główny 20
Kraków, 31-008
+ Google Map
Strona internetowa:
http://bunkier.art.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.