szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Wystawa „Obraz, słowo, tradycja – Monika Krajewska, Izabela Uchman, Agnieszka Żak” w Galerii Stalowa

Kategorie wydarzeń:

15 maja
29 czerwca

15 maja w Galerii STALOWA odbył się wernisaż wystawy „Obraz, słowo, tradycja — Monika Krajewska, Izabela Uchman, Agnieszka Żak”. Ekspozycja potrwa do 29 czerwca. Na wystawie zaprezentowano dzieła trzech artystek, które stanowią swoisty międzykulturowy i międzywyznaniowy dialog.

Monika Krajewska, Izabela Uchman i Agnieszka Żak na wystawie próbują odkryć wspólne kody dla trzech wyznań (judaizmu, islamu i chrześcijaństwa). Każda z artystek operuje innym językiem formalnym, posługują się także różnymi, odmiennymi od siebie technikami.

Odmienne jest też ich oddziaływanie na widzów. Jednak równocześnie wszystkie w rozproszonym, analitycznym obrazie poszczególnych kultur odnajdują wspólny mianownik. Niekiedy reżyserują scenariusze niemożliwe, igrają z paradoksem i dokonują kulturowych reinterpretacji; tworzą profuzję motywów i przywracają utraconą jedność i jednorodność archetypicznym symbolom.

Artystki próbują odpowiedzieć na pytania: „kim jestem?”, „skąd przychodzę?”, „dokąd zmierzam?”. Perspektywa antropologiczna jawi się tu z pozycji sacrum, co zresztą jest bliskie najpierwotniejszym źródłom sztuki, wyłaniającej się u swych początków z kultu.

Czas trwania wystawy: 15.05-29.06.2024

Kuratorka wystawy: Katarzyna Haber

Szczegóły

Początek:
15 maja
Koniec:
29 czerwca
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://galeriastalowa.pl/pl/254__obraz-slowo-tradycja

Miejsce wydarzenia

Galeria STALOWA
Stalowa 26
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.