szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Intuitive Reminiscence – In the beginning, women as sun”

Kategorie wydarzeń:

24.02.2023
07.04.2023

Lia Kimura

Reprezentująca twórczość wschodzących artystek – głównie z Europy Wschodniej – Philipczuk Gallery zaprasza na wystawę „Intuitive Reminiscence – In the beginning, women as sun”. Dwie twórczynie – Lia Kimura oraz Ewelina Skowrońska – w jednym miejscu połączą wiele destynacji. Wernisaż odbędzie się 24 lutego o godz. 17:00. Wystawa potrwa do 07 kwietnia 2023 roku.

Ewelina Skowrońska ukończyła z wyróżnieniem University of The Arts London, jej prace były wystawiane w Londynie, Irlandii, USA, Kanadzie, Polsce i Japonii. W 2017 roku otrzymała nagrodę Print Prize przyznawaną przez ST Bridge Foundation, a w 2018 roku znalazła się na krótkiej liście do Ashurst Emerging Artist Prize 2018. Jej grafiki znajdują się w kolekcji VA Museum London; Spiral Wacoal Art Foundation, Tokio, Japonia; Muzeum Grafiki Guanlan, Chiny. Obecnie mieszka w Japonii, gdzie jest aktywną uczestniczką tokijskiej sceny artystycznej. Malarstwo Eweliny Skowrońskiej jest to Sztuka, która wywodzi się z doświadczenia własnej płci. Jest to umiejętnie prowadzona, dojrzała wypowiedź artystyczna, która nie zatraca istotnego pierwiastka kobiecości. Najnowszy cykl prezentowany na wystawie jest silnie powiązany z koncepcją abstrakcji organicznej, która jednak wyrasta z wcześniejszych założeń teoretycznych skupiających się na problematyce cielesności.

Lia Kimura urodziła się w Japonii, aktualnie mieszka i tworzy w Warszawie. Od kilku lat jej twórcza aktywność skupiona jest głównie na malarstwie. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, swoje prace prezentowała m.in. w Warszawie, Berlinie i Londynie. Jej obrazy znajdują się w blisko 60 międzynarodowych kolekcjach prywatnych. Lia w swoich obrazach sięga po fragmenty mniej lub bardziej dosłownych wizerunków. Istotne tutaj jest przede wszystkim skupienie na warstwie wewnętrznej. W najnowszych obrazach prezentowanych na wystawie charakterystyczny styl malarski coraz mocniej oddala się od sztuki figuratywnej, zmierzając w kierunku abstrakcyjnych założeń formalnych.

Wernisaż: 24.02.2023, godz. 17:00 – 19:00
Wystawa: 24.02 – 07.04.2023
Miejsce: Pilipczuk Gallery, Vesterbrogade 161, 1800 Frederiksberg, Dania

Szczegóły

Początek:
24.02.2023
Koniec:
07.04.2023
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Pilipczuk Gallery
Vesterbrogade 161
Frederiksberg, 1800 Denmark
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.pgallery.dk/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.