szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Planety w mojej głowie” – Basia Bańda i Aleksandra Kubiak

Kategorie wydarzeń:

09.05.2014
30.05.2014

Basia Bańda (1980) i Aleksandra Kubiak (1978) to artystki, których sztuka podejmuje te same kwestie – ciało, patronat rynekisztuka.pljego przyjemności i jego rozpad, przemijanie, ból, trauma, strach, seksualność. Dla Bańdy są to sprawy czysto osobiste, dla Kubiak (także w pracach Grupy Sędzia Główny, którą współtworzyła do 2010 r.) wiążą się z relacjami społecznymi. Obie artystki opowiadają o kobiecości, własnych z nią doświadczeniach, odczuwaniu swojej roli w świecie.

Basia Bańda i Aleksandra Kubiak znają się już piętnaście lat, a ich relacja była zawsze bardziej towarzyska, niż artystyczna. „Planety w mojej głowie” to tytuł pracy Yinki Shonibare, wybrany przypadkowo, z uwagi na brzmienie a potem pozostawiony jako punkt wyjścia i inspiracji do wystawy.

Wystawa dotyka problemu radzenia sobie z stratą bliskiej osoby, przestrzeni, stabilności. Jest próbą przepracowania traumatycznych przeżyć, swego rodzaju terapią, niezwykle osobistą opowieścią dwóch artystek, które za pomocą różnych środków artystycznych i mediów konfrontują swoje emocje oraz sposób podejścia do trudnych tematów. Dla Kubiak jest to pamięć wyrażona w minimalistycznych obiektach, fotografii i filmie. Bańda swoje wspomnienia utrwala w przepełnionych symbolicznymi zwierzęco-baśniowymi motywami obrazach.

 

 

Szczegóły

Początek:
09.05.2014
Koniec:
30.05.2014
Kategorie wydarzeń:

Organizator

Galeria Sztuki Współczesnej „Arttrakt”
Telefon:
502581905
Strona internetowa:
http://arttrakt.pl/