szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „PRAGNIENIE SZCZĘŚCIA”

Kategorie wydarzeń:

20.08.2022 - 12:00
02.09.2022 - 16:00

Vinci Art Gallery

Galeria Vinci zaprasza na wystawę PRAGNIENIE SZCZĘŚCIA”, która odbędzie się w okresie 20 sierpnia – 2 września 2022 roku. Miłośnicy sztuki będą mieli szansę zobaczyć prace sześciu współczesnych artystek z Białorusi i Ukrainy, które łączy wspólne przesłanie – chęć tworzenia, manifestacji sztuki, pomaganie przez sztukę. Wernisaż wystawy już 19 sierpnia o godz. 18.00.

Tematem przewodnim „PRAGNIENIA SZCZĘŚCIA” jest kreatywna moc kobiet zestawiona z brutalną rzeczywistością trudnych czasów.  Promująca wystawę maska SŁOŃCE” pochodzi z cyklu prac Anastasii Rydlevskiej, dla której sztuka staje się sposobem na zamanifestowanie solidarności. Jak twierdzi – „Wszystkich nas łączy przecież to samo pragnienie – pragnienie szczęścia”. Twórczość artystki zainspirowana jest polinezyjskimi maskami rytualnymi, które stają się metaforą zarówno represjonującego systemu politycznego pozbawionego twarzy, jak i jego bezimiennych ofiar.

W obrazach Yulii Stratovich – współkuratorki wystawy odnajdziemy motywy związane z naturą oraz nieoczywiste miejskie krajobrazy. Artystka namalowała krótki cykl prac „PEACEFULLSKY” ukazujący abstrakcyjne ptasie gromady na tle pastelowego nieba, które tworzą wspólnotę i współpracują ze sobą w obliczu zagrożenia. Olena Horhol znana z  florystycznych abstrakcji FLOWERING” na nadchodzącej wystawie zaprezentuje tryptyk w tonacjach burgundów i czerwieni przywołujący na myśl płonące drzewa.

Kobiecą siłę podkreśla kolekcja portretów autorstwa Iryny Depko. Jej cykl to olejne miniatury „FIGURY”, które wyróżnia kombinacja barw i faktura. Patrizia Moskalevich zaprezentuje litografie z serii „MOTION”, na którą składają się kobiece akty wydobywające piękno ciała w ruchu oraz barwny cykl „ROCKS” poświęcony abstrakcyjnym pejzażom górskim.

W cyklu prac  „WYŻYWANKA” Rufina Bazlowa zawiera komentarz do białoruskiej sytuacji społecznej. Tytuł jest grą słów – „wyszywanka” (‘haft’) oraz „wyżywać” (przetrwać). Artystka zyskała międzynarodowy rozgłos dzięki swojej serii „HISTORIA BIAŁORUSKIEJ WYŻYWANKI”, w której przedstawiła pokojowe protesty za pomocą haftu ludowego.

Szczegóły

Początek:
20.08.2022 - 12:00
Koniec:
02.09.2022 - 16:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Vinci Art Gallery
Rynek Śródecki 15/2
Poznań, wielkopolskie 61-126 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://vinciartgallery.com

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.