szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

 Wystawa Tamary Berdowskiej „Rytm”

Kategorie wydarzeń:

20.11.2022 - 09:00
24.01.2023 - 16:00

Tamara Berdowska

Laureatka Nagrody Jacksona Pollocka Tamara Berdowska z wystawą w Galerii van Rij.

Galeria van Rij zaprasza na wernisaż wystawy „Rytm” Tamary Berdowskiej, który odbędzie się 19 listopada o godz. 16:00 w przestrzeni starej malarni porcelany w Ćmielowie.

Ekspozycja ulokowana w dawnych halach fabrycznych zaprezentuje kilkadziesiąt prac artystki znanej z op-artowych abstrakcji geometrycznych. Na wystawie przygotowywanej przez ponad dwa lata, będzie można obejrzeć prace z cyklu „Bezsenność” (jedne z najbardziej charakterystycznych dzieł Berdowskiej), a także obiekty i rysunki przestrzenne. Te ostatnie w zeszłym roku zachwyciły berlińską publiczność na Targach Sztuki Art Position. Poza tym, kuratorka – Katarzyna Rij – na wystawę wybrała również starsze dzieła artystki oraz prace z kolekcji prywatnych z kraju i z zagranicy.

Tamara Berdowska – uznana w środowisku międzynarodowym artystka, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych z pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej. W 2000 roku otrzymała prestiżowe stypendium Fundacji Jacksona Pollocka, znajdując się tym samym w gronie najwybitniejszych światowych nazwisk w sztuce. Jej prace znajdują się w jednej z największych kolekcji sztuki abstrakcyjnej należącej do Grauwinkela Siegfrieda, są częścią Peter C. Ruppert Collection w Museum im Kulturspeicher w Würzburgu, należą do zbiorów polskich, zagranicznych oraz kolekcji muzealnych. Kuratorem wystawy jest Katarzyna Rij.

Wystawa twórczości Tamary Berdowskiej “Rytm” w Galerii van Rij potrwa do 24 stycznia 2023 roku.
Otwarta będzie codziennie w godzinach 9.00 – 16.00.
Zwiedzanie z przewodnikiem o pełnych godzinach.

Uroczysty wernisaż z obecnością Tamary Berdowskiej: 19.11.2022, godz. 16.00
(wstęp bezpłatny; konieczne zapisanie się do udziału w otwarciu – kr@galeria-rij.com)

Szczegóły

Początek:
20.11.2022 - 09:00
Koniec:
24.01.2023 - 16:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
www.galeria-rij.com

Miejsce wydarzenia

Galeria van Rij
stara fabryka porcelany, Sandomierska 243
Ćmielów, świętokrzyskie 27-440 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 792 047 766
Strona internetowa:
https://galeria-rij.com/en/home/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.