szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Tomasza Koclęgi „Krucha doskonałość”

Kategorie wydarzeń:

02.12.2022 - 09:00
14.12.2022 - 19:00

Tomasz Koclęga

Galeria sztuki PINAKOTEKA DESIGN zaprasza na wystawę indywidualną Tomasza Koclęgi „Krucha doskonałość”. Wernisaż odbędzie się 1 grudnia 2022 roku o godz. 19:00. 

Tomasz Koclęga

Tomasz Koclęga

Rzeźby Koclęgi pozwalają odbiorcy na odbiór dualistycznych prawd o człowieku. Wielkość, piękno i geniusz zestawione są w jego pracach z nieporadnością oraz kruchością widoczną w codziennych zmaganiach z rzeczywistością. Kontrastujące ze sobą wymiary doświadczenia ludzkiego przejawiają się w doskonałym wyczuciu formy prezentowanej przez artystę. 

Twórca zaklina w swoich pracach doświadczenia oraz codzienne obserwacje. Rzeźby odzwierciedlają bogactwo ludzkich postaw, opowiadając o tematach bliskich każdemu z nas – pokonywaniu przeciwności, budowaniu relacji i poszukiwaniu spełnienia. 

Na wystawie zostaną zaprezentowane aż dwa premierowe cykle prac: Liberatus (Uwolnieni) oraz Implicatus (Uwikłani). Pierwszy z nich opowiada o trudach uwalniania się od korzeni, a zarazem o przemożnej chęci pójścia w nieznane, o oderwaniu się od miejsc i sytuacji w których tkwiliśmy przez lata. Drugi cykl przedstawia kompozycje wzbogacone o atrybut koła, gdzie szklany krąg stanowi element kluczowy, a dwoje ludzi zmaga się z transparentną materią. 

Nie zabraknie także dużych, białych rzeźb z żywicy – kojarzonych z monumentalnymi pracami artysty zainstalowanymi w przestrzeniach publicznych. 

Tomasz Koclęga (ur. 1968) ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wykładał także na zagranicznych uczelniach w Finlandii, USA i Czechach. Uprawia rzeźbę figuratywną.

Szczegóły

Początek:
02.12.2022 - 09:00
Koniec:
14.12.2022 - 19:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

PINOTEKA DESIGN
Norwida 3
Gdańsk, pomorskie 80-280
+ Google Map
Telefon:
58 340 60 60
Strona internetowa:
https://pinakoteka.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.